Jsou to lži, policie se ohradila proti zprávám na internetu o vraždě a znásilnění cizinci

Domácí Domácí
5. 1. 2016 14:49
Na sociálních sítích se objevila lživá informace o tom, že na Rychnovsku imigranti znásilnili dvě malá děvčata. Rychnovští policisté nyní šetří, kdo za zveřejněním lživé informace stojí. Šíření poplašné zprávy o imigrantech se na Facebooku neobjevilo poprvé.
Neznámý autor šířil na internetu lživé informace o znásilněních a vraždě
Neznámý autor šířil na internetu lživé informace o znásilněních a vraždě | Foto: Thinkstock

Kostelec nad Orlicí - Neznámý autor šíří na sociálních sítích informace o údajném znásilnění dvou malých děvčat cizinci ubytovanými v Pobytovém středisku v Kostelci nad Orlicí, zprávu o podříznutém muži v kontejneru a také dezinformaci týkající se přepadení místní obsluhy čerpací stanice. Případem se už začala zabývat policie.

"Kromě poslední události se nic takového rozhodně nestalo. K výtržnosti na čerpací stanici skutečně došlo a policie o této události informovala," dodává mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková a pokračuje: "Policisté byli na místě události za necelé 3 minuty od oznámení, autor dezinformace ale šíří zprávu, ve které uvádí, že policisté přijeli na místo události až za 45 minut."

Rychnovští kriminalisté v současné době šetří, kdo a proč tyto lživé informace zveřejňuje a dále šíří. Za šíření poplašné zprávy autorovi hrozí až dva roky za mřížemi.

Na sociálních sítích se objevila i zpráva o tom, že rychnovští policisté vyhlašují na některé případy embargo a zakazují médiím zprávu šířit. Opak je podle nich pravdou. "Policie ČR proaktivním přístupem pravidelně veřejnost informuje o bezpečnostní situaci ve všech regionech, tedy i v Kostelci nad Orlicí," upřesnila  Ivana Ježková.

V regionu policisté zaznamenali mírný pokles výskytu trestných činů a naopak zvyšování jejich objasněnosti. Počet policistů v regionu Kostelec nad Orlicí i přesto vzroste. "Ředitelství policie Královéhradeckého kraje z preventivních důvodů, zejména s ohledem na migrační krizi a možný nárůst počtu uprchlíků, posílí počet policistů," uzavřela Ježková. Počet se zvýší ze současných dvaceti na osmadvacet policistů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy