Tragická neděle na silnicích: U Vamberku zemřeli dva lidé, další dvě ženy na Nymbursku

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 11. 2015 16:59
Při nehodě dvou aut u Činěvsi na Nymbursku zahynuly v neděli dopoledne dvě ženy. Další cestující z auta byl vážně zraněn. Dva lidé zemřeli odpoledne při jiné nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Spolujezdkyně vyvázla s lehčím zraněním.
Nehoda u Vamberku
Nehoda u Vamberku | Foto: ZZS KHK. I. Novák

Činěves, Vamberk - U Činěvsi na Nymbursku v neděli zemřely po nehodě dvou aut dvě ženy, další člověk je ve vážném stavu. Záchranná služba musela zanedlouho vyrážet k další dopravní nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Bohužel i přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů se nepodařilo dvěma cestujícím pomoci, další žena utrpěla lehké zranění.

"Resuscitace jedné ženy byla přes veškerou snahu záchranářů neúspěšná. Resuscitovat museli ještě další ženu, kterou vrtulník přepravil s mnohočetnými zraněními do hradecké nemocnice. Její zdravotní stav byl v průběhu transportu nestabilní a krátce po přistání musela být opět resuscitována. Přes veškerou péči se ani ji už nepodařilo zachránit," uvedl k nehodě u Činěvsi mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Obě auta se čelně střetla po 11:00. Příčinu srážky vyšetřuje policie. Ve vozech cestovali celkem čtyři lidé. Kromě dvou žen ještě dva muži, jeden z nich nebyl zraněný, druhého převezla sanitka s vážnými zraněními do pražské vinohradské nemocnice.

Nehoda u Vamberku se stala před 13:30, kdy v lese z nezjištěných příčin přejelo osobní auto do protisměru, kde se střelo z protijedoucím vozidlem. V autě, které přejelo do protisměru, cestovali dva lidé, kteří zraněním podlehli, v protijedoucím voze byli dva lidé, žena utrpěla lehké zranění. "Příčinu nehody vyšetřujeme," řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkoský.

Oběťmi byli žena středních let a přibližně třicetiletý muž. "Přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů oba zranění na místě svým vážným mnohočetným poraněním podlehli. Další zraněná žena byla s lehkými zraněními převezena k chirurgickému ošetření do rychnovské nemocnice," uvedl Novák.

Silnice I/11 je v místě tragické nehody uzavřená, policisté stanovili objízdné trasy. Podle předběžných odhadů při nehodě vznikla škoda za 150 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy