Tragická neděle na silnicích: U Vamberku zemřeli dva lidé, další dvě ženy na Nymbursku

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 15. 11. 2015 16:59
Při nehodě dvou aut u Činěvsi na Nymbursku zahynuly v neděli dopoledne dvě ženy. Další cestující z auta byl vážně zraněn. Dva lidé zemřeli odpoledne při jiné nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Spolujezdkyně vyvázla s lehčím zraněním.
Nehoda u Vamberku
Nehoda u Vamberku | Foto: ZZS KHK. I. Novák

Činěves, Vamberk - U Činěvsi na Nymbursku v neděli zemřely po nehodě dvou aut dvě ženy, další člověk je ve vážném stavu. Záchranná služba musela zanedlouho vyrážet k další dopravní nehodě u Vamberku na Rychnovsku. Bohužel i přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů se nepodařilo dvěma cestujícím pomoci, další žena utrpěla lehké zranění.

"Resuscitace jedné ženy byla přes veškerou snahu záchranářů neúspěšná. Resuscitovat museli ještě další ženu, kterou vrtulník přepravil s mnohočetnými zraněními do hradecké nemocnice. Její zdravotní stav byl v průběhu transportu nestabilní a krátce po přistání musela být opět resuscitována. Přes veškerou péči se ani ji už nepodařilo zachránit," uvedl k nehodě u Činěvsi mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák.

Obě auta se čelně střetla po 11:00. Příčinu srážky vyšetřuje policie. Ve vozech cestovali celkem čtyři lidé. Kromě dvou žen ještě dva muži, jeden z nich nebyl zraněný, druhého převezla sanitka s vážnými zraněními do pražské vinohradské nemocnice.

Nehoda u Vamberku se stala před 13:30, kdy v lese z nezjištěných příčin přejelo osobní auto do protisměru, kde se střelo z protijedoucím vozidlem. V autě, které přejelo do protisměru, cestovali dva lidé, kteří zraněním podlehli, v protijedoucím voze byli dva lidé, žena utrpěla lehké zranění. "Příčinu nehody vyšetřujeme," řekl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkoský.

Oběťmi byli žena středních let a přibližně třicetiletý muž. "Přes veškeré úsilí zasahujících záchranářů oba zranění na místě svým vážným mnohočetným poraněním podlehli. Další zraněná žena byla s lehkými zraněními převezena k chirurgickému ošetření do rychnovské nemocnice," uvedl Novák.

Silnice I/11 je v místě tragické nehody uzavřená, policisté stanovili objízdné trasy. Podle předběžných odhadů při nehodě vznikla škoda za 150 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy