Muž šestkrát přepadl banku, dostal sedm let vězení

ČTK ČTK
26. 1. 2012 15:10
Podle obžaloby muž získal přes půl milionu korun. Verdikt není pravomocný
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hradec Králové - Hradecký krajský soud ve čtvrtek potrestal Davida V. za šest loupežných přepadení poboček České spořitelny sedmi roky vězení.

Podle obžaloby muž při přepadeních získal přes půl milionu korun. Verdikt dosud není pravomocný, informovala Iva Matušková z hradeckého soudu. Muž před soudem obžalobu odmítl.

Soud muži kromě sedmiletého trestu uložil také povinnost splatit České spořitelně 144 855 korun a pojišťovně dalších 370 445 korun.

Prvního přepadení se měl dopustit v květnu 2010 pobočku spořitelny v Chrudimi, kde pracovnici ukázal ruční granát a pohrozil jí, že jej nechá explodovat. Následně ženě přikázal, aby mu vydala bankovky v hodnotě 2000 a 5000 korun. Celkem si odnesl 163 tisíc korun.

Následovala loupežná přepadení poboček spořitelny na Kolínsku, Pardubicku a Jičínsku. V březnu 2011 podle obžaloby přepadl pobočku spořitelny na Vsetínsku. V tomto případě měl na tričku papír s nápisem: "Peníze do tašky. Bez barev. Jinak vím kde bydlíš. Žádné hlouposti." Následně na pracovnici namířil pistoli a přinutil ji vydat 20 tisíc korun, uvádí se ve spisu.

Vičan však u soudu řekl, že žádnou z poboček nikdy nenavštívil a odmítl, že by v pobočkách loupil. "Na fotografiích z místa činu nejsem já, výpovědi svědků jsou účelové a lživé," uvedl obžalovaný, který také tvrdil, že pachové stopy z míst činu policie zfalšovala.

 

Právě se děje

Další zprávy