Zase ta KV Arena. Koalici ve Varech hrozí rozpad

Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 6. 2011 5:03
Na vině je spor mezi primátorem Petrem Kulhánkem a jeho náměstkem Jiřím Kotkem

Karlovy Vary - V Karlových Varech ohrožuje spor mezi primátorem Petrem Kulhánkem (KOA) a jeho náměstkem Jiřím Kotkem (Alternativa) existenci vládnoucí městské koalice K20.

Jak v pondělí uvedla Česká televize, KOA pohrozila odchodem z koalice v případě, že nebude Kotek odvolán z funkce náměstka. Jako důvod uvádí špatnou komunikaci mezi ním a ostatními partnery. Kotkovo odvolání by se mohlo objevit na programu úterního jednání zastupitelstva.

Kromě KOA tvoří koalici K20 ještě Alternativa, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! a v osmatřicetičlenném zastupitelstvu má momentálně těsnou většinu 20 mandátů. Kvůli problémům v koalici se sešla opakovaně smírčí řízení.

Zase ta KV Arena...

Kotek a Kulhánek se naposledy dostali do konfliktu pro žalobu na firmy, které stavěly KV Arenu. Kotek na ně podal žalobu s tím, že město chce, aby si halu za 1,1 miliardy převzaly nazpátky. Kulhánek, který o Kotkově kroku nevěděl, nařídil stažení žaloby.

Kotek uvedl, že i přes písemný návrh KOA na odchod z koalice se o její další budoucnosti stále jedná a není definitivně rozhodnuto, jak se bude situace vyvíjet. Zda se někdo na úterním zastupitelstvu pokusí o jeho odvolání, neví.

"Podle mého soudu není důvod, proč mě odvolávat. Nedělal jsem nic jiného, než že jsem si plnil to, co bylo v mé přímé kompetenci a to, co vyplývalo z našeho volebního programu," poznamenal Kotek.

Kalrovarský deník cituje Jiřího Součka z Alternativy, který se domnívá, že Kulhánkova KOA podlehla tlaku ODS a podnikatelské lobby a snaží se pod záminkou dostat Alternativu z koalice.

Kdo je Jiří Kotek? Bouřlivák a rebel

Koaliční projekt ve Varech se přitom zdál být nadějný. Karlovarskou občanskou iniciativu (KOA), ALTERNATIVU i O co jim jde?! spojoval bouřlivý nesouhlas s poměry na radnici před loňskými komunálními volbami.

Nyní se zdá, že bouřlivost a důslednost Jiřího Kotka je "příliš" i na jeho koaliční partnery. Kotek se nicméně brání tím, že pouze dodržuje program ALTERNATIVY.

Jiří Kotek má rebelství v krvi. V jeho živtopisu se lze dočíst, že v letech 1988-89 byl učastníkem pražských demonstrací, v listopadu 1989 iniciátorem aktivit Občanského fóra na Karlovarsku.  Až do roku 1996 působil v zastupitelstvu města, poté byl postupně obviněn ze šesti trestných činů, podle něj "vykonstruovaných". Po závěrečném soudu v roce 2001, jenž ho očistil, vystupuje opět veřejně.

V roce 2006 se opět vrací do zastupitelstva Karlových Varů, v roce 2008 spoluzakláudá ALTERNATIVU,  stává se jejím manažerem a proniká s ní do zastupitelstva Karlovarského kraje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Krétu zasáhlo zemětřesení, zemřel nejméně jeden člověk

Řecký ostrov Krétu zasáhlo zemětřesení o síle 5,8 stupně. Podle řecké televize ERT zemřel nejméně jeden člověk, hlášeny jsou škody na budovách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy