Auto narazilo u Varů do dvou autobusů, tři lidé uhořeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 7. 2015 22:26
Silnice I/6 z Prahy na Karlovy Vary byla u odbočky na Žalmanov sedm hodin zavřená.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS MSK

Bochov (Karlovarsko) - Tři lidé zahynuli při nedělní nehodě a následném požáru na hlavním tahu z Prahy do Karlových Varů, silnice byla téměř sedm hodin uzavřená. Osobní vůz narazil do dvou autobusů poblíž Bochova na Karlovarsku a po srážce začal hořet.

V autobusech jelo přes 40 převážně Thajců. Všichni tři lidé z automobilu zraněním na místě podlehli, 17 cestujících z autobusů má lehčí zranění. Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Bakurové ale byla jejich zranění taková, že by neměli být hospitalizováni.

Příčina nehody zatím podle mluvčí krajské policie Zuzany Týřové není známá. Uvedla, že v obou autobusech cestovali výhradně cizinci.

Silnice I/6 byla u odbočky na Žalmanov uzavřená zhruba od 14:00, dopravu v místě řídí policisté, řekla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová. Hlavní tah mezi Karlovými Vary a Prahou se znovu otevřel před 21:00.

V místě nehody bude ale podle silničářů zatím omezená rychlost, protože požár osobního vozu vypálil asfaltový povrch vozovky. Oprava by měla být provedena v nejbližších dnech.

Auto vjelo do protisměru

Osobní vůz byl podle všeho chevrolet s českou SPZ, který mířil z Prahy na Karlovy Vary, přičemž oba autobusy jely opačným směrem. Autobusy byly z pražského hotelu a vezly cizince z výletu v Karlových Varech. Osobní auto přejelo z neznámých příčin do protisměru.

"Automobil narazil do boku prvního autobusu a do druhého čelně," řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Oba zájezdové autobusy byly luxusnější zájezdové vozy, značky Mercedes. Jeden patří maďarské cestovní kanceláři a druhý je český.

Pro klienty maďarské cestovní kanceláře Golyó Tours vyslala podle jejího zástupce společnost nové autobusy, které je z části již dopravily a z části dopraví později do Prahy. Podle cestovní kanceláře nikdo z cestujících nebyl zraněn natolik vážně, aby musel zůstat v nemocnici.

Po šesti cestujících z autobusů převezly sanitky do Karlových Varů a Ostrova a pět do Sokolova. Podle zdroje z karlovarské nemocnice byli všichni Thajci ve věku mezi 50 až 60 lety a měli lehčí zranění.

 

Právě se děje

Další zprávy