U Rozvadova boural německý autobus, řidič se vyhýbal srně

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 25. 7. 2015 8:23
Zranění jsou tři lidé. Pravý pruh dálnice D5 ve směru do Německa je neprůjezdný.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz

Rozvadov (Tachovsko) - Německý autobus dnes havaroval u Rozvadova na Tachovsku na dálnici D5. Tři lidé byli lehce zranění a sanitky je převezly do nemocnice.

Řidič uvedl, že se vyhýbal srně a sjel do příkopu. Autobus není příliš poškozený. Pravý pruh dálnice ve směru do Německa je neprůjezdný. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková a velicí důstojník krajských hasičů.

"Zraněný je řidič a dva cestující. Dvě osoby byly převezeny do nemocnice ve Stodě (na Plzeňsku) a jedna do Německa," řekla Jelínková. Pro zbylých sedm cestujících přijel náhradní autobus.

Šlo o německý autobus na lince Praha - Norimberk. "Řidič se podle svých slov vyhýbal srně, vjel do příkopu a pak se vrátil na vozovku," řekla mluvčí. Alkohol byl na místě vyloučen.

Nehoda byla hlášená v 04:26 na 136. kilometru dálnice.

Další nehoda na Plzeňsku

Další nehoda se dnes ráno stala na silnici číslo 19 mezi Losinou a Nezvěsticemi na Plzeňsku, na hlavním tahu z Plzně do Příbrami, kde se srazila tři osobní auta.

Dva lidé jsou zranění. Průjezd po silnici je omezený, dopravu řídí policie. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková. "Dva vozy jsou v příkopu. Dva lidé byli převezeni do nemocnice na vyšetření," uvedla.

 

Právě se děje

Další zprávy