Policie obvinila bývalého radního Aše z dotačního podvodu

ČTK ČTK
30. 6. 2014 10:01
Radní uměle navyšoval počet členů Domu dětí a mládeže, získával tak vyšší státní příspěvky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Aš (Chebsko) - Bývalý radní Aše čelí obvinění z dotačního podvodu kvůli umělému navyšování počtu dětí, které docházely do Domu dětí a mládeže. Muž tak podle policie získával neoprávněně státní dotace.

Počet členů navyšoval také u tělovýchovné jednoty, kterou vedl a kterou spolufinancovalo město, řekl ašský starosta Dalibor Blažek (nez.).

Podle vyšetřování policie se trestného jednání dopouštěl v období od dubna 2010 do konce srpna 2011.

"Celkem tak měly být neoprávněně těmto zařízením vyplaceny finanční prostředky ve výši přesahující jeden milion korun. Obviněnému v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na osm let," upřesnila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

"Na nesrovnalosti v domu dětí jsme přišli při jedné z kontrol a předali věc k prošetření školní inspekci. Ta to potvrdila a předala věc krajskému úřadu. Neoprávněně vyplacené státní dotace pak město muselo vrátit. Dům dětí má nyní už novou ředitelku," doplnil Blažek.

Podobně si bývalý radní a stále ještě zastupitel počínal v Tělovýchovné jednotě Jiskra, která dostávala od města peníze na činnost.

"Nesrovnalosti se zjistily i za rok 2009 a my to budeme nyní předkládat zastupitelstvu, aby rozhodlo, co s tím," dodal Blažek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy