Lázně už v Kyselce nebudou, tvrdí spoluvlastník

Michal Kalina
8. 8. 2011 20:38
Podle ředitele Karlovarských minerálních vod je možné zachovat jen některé budovy
Obnovení lázní nepovažuje Alessandro Pasquale za reálné, v místě by podle něj mohlo vzniknout muzeum.
Obnovení lázní nepovažuje Alessandro Pasquale za reálné, v místě by podle něj mohlo vzniknout muzeum. | Foto: Obec Kyselka

Karlovy vary/Kyselka - Slavné lázně v Kyselce se podle generálního ředitele Karlovarských minerálních vod už zachránit nepodaří.

Alessandro Pasquale tvrdí, že jejich zachování je už zcela vyloučené. KVM patří sousední objekty památkově chráněných budov, s jejich majitelem ale společnost komunikuje.

Majitel lázní, firma C.T.S. Duo, připravuje revitalizaci areálu, počítá ale s tím, že část budov zbourá. O spoluúčast na projektu má zájem i výrobce minerálek.

"Majitelé lázní teď o něm jednají nejen s námi, ale i Karlovarským krajem a ministerstvem kultury. Některé domy se určitě zachránit dají, například Mattoniho vila, která má nespornou hodnotu," sdělil deníku Právo Pasquale.

Obnovení lázeňské činnosti nepovažuje generální ředitel i kvůli omezení podpory od státu za reálné. V části areálu by podle něj mohlo vzniknout mimo jiné muzeum značky Mattoni.

Letos v dubnu nabídlo majiteli lázní pomoc s opravou i ministerstvo kultury. Nechalo zpracovat dva posudky a nabídlo i možnost čerpání státních dotací.

Nejasnosti panují kolem pozemků

Zástupce společnosti Petr Dostál připustil, že pokud by Karlovarský kraj zajistil záchranu Kyselky, byla by společnost ochotna majetek na kraj převést.

Hejtman Josef Novotný (ČSSD) ale v květnu tvrdil, že žádnou konkrétní nabídku úřad neobdržel. Navíc zmínil pochybnosti o vlastnictví pozemků kolem budov. Část z nich C.T.S. Duo nedávno prodala právě Karlovarským minerálním vodám.

Za hlavního viníka devastace významného objektu označil v minulosti bývalý ombudsman Otakar Motejl státní a krajské úřady, které podle něj selhaly při kontrole vlastníků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy