Karlovarský kraj nechce lázně Kyselka ani zadarmo

Markéta Žižková
9. 5. 2011 17:56
Hejtman ovšem popírá, že by firma C.T.S. Duo lázně kraji nabídla
Lázně Kyselka jsou v desolátním stavu
Lázně Kyselka jsou v desolátním stavu | Foto: Obec Kyselka

Karlovy Vary - Karlovarský kraj nechce převzít bývalé lázně Kyselka, které jsou v současnosti v desolátním stavu.

A to i přesto, že mu současný majitel většiny objektů firma C.T.S. Duo nabídla lázně zadarmo, informovala pondělní MF Dnes.

Neoficiální nabídka, která zazněla údajně v dubnu má jen jednu podmínku. "Kraj musí prokázat a zavázat se, že lázně zachrání," řekl deníku Petr Dostál z firmy C.T.S. Duo.

Vlastník chce kraji budovy, které koupil za 16 milionů korun a do kterých investoval další miliony na jejich zajištění, přenechat údajně kvůli tomu, že nemá peníze na opravy.

Hejtman: Kraj žádnou nabídku neobdržel

Hejtman kraje Josef Novotný ale popírá, že by firma učinila kraji nabídku. "Žádnou konkrétní nabídku jsem od firmy C.T.S Duo nedostal," sdělil listu.

"Navíc je mi divné, že si tato firma klade podmínky. Dodnes přesně nevíme, komu pozemky kolem domů prodali nebo na koho je převedli," doplnil pro list hejtman.

Podle něj chce jen firma, která vlastní rozpadající se objekty, odvést pozornost od sebe na kraj.

Kraj ale přemýšlí nad tím, jak cenné lázně zachránit. "Možnosti na záchranu lázní existují dvě. Buď se najde bohatá soukromá firma, nebo se musí dát dohromady peníze státní a případně z Unie," řekl deníku Novotný.

Záchrana lázní by stála miliardy

Podle bývalého starosty Kyselky Josefa Janáta by ale jejich záchrana nebyla vůbec jednoduchá. Investovat by totiž bylo potřeba i několik miliard korun.

Podle katastrální mapy, kterou deníku předložil prezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Pavel P. Ries, jenž se snaží lázně zachránit, prodalo C.T.S. Duo většinu pozemků Karlovarským minerálním vodám.

Podle listu se tak investovaných 16 milionů korun firmě minimálně vrátilo.

Podle Riese a Janáta je pak firma C.T.S. Duo domluvena s Karlovarskými minerálními vodami, že nechají domy spadnout a KMV pak na místě budou moct čerpat léčivou vodu.

"C.T.S. Duo bylo jen nastrčeno. KMV nekoupily lázně proto, aby na nich kvůli očekávanému zboření objektů neulpěla negativní image," uvedl pro deník Janát.

"Společnost KMV není a nikdy nebyla vlastníkem objektů areálu bývalých lázní v Kyselce a na jejich současném stavu nemají žádný podíl," sdělila ale v březnu mediální zástupkyně společnosti Bibiana Beňová.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy