reklama
 
 

Z Haška je doktor práv, titul má z kritizované fakulty

9. 3. 2011 10:39
Hejtman studoval na Slovensku, do Brna nechtěl prý kvůli střetu zájmů

Brno - Jihomoravský hejtman a kandidát na předsedu ČSSD Michal Hašek získal titul doktora práv. Rigorózní řízení absolvoval na fakultě ve slovenském Sládkovičovu, kterou čeští akademici kritizují kvůli nestandardním pravidlům studia.

Tamější fakultu vede slovenský politik Mojmír Mamojka (SMER). A právě poslanec spřátelené strany byl rovněž konzultantem Haškovy práce na téma družstva.

"Rigorózní práci jsem obhájil na konci srpna, pak jsem složil i zkoušky. Až teď jsem měl mít promoci, ale vyšla na čas zasedání zastupitelstva, takže mi diplom přišel poštou," řekl Lidovým novinám hejtman.

Výběr Sládkovičova zdůvodňuje vzdáleností. V Brně prý studovat nechtěl, aby se vyhnul z podezření z nadržování, protože je členem správní rady brněnské univerzity. Olomoucká právnická fakulta začala titul udělovat, až když hejtman studoval.

Nestandardní studium

Zástupci tuzemských fakult si podle listu na Fakultu práv Janka Jesenského ve Sládkovičovu několikrát veřejně stěžovali. Byla mezi nimi i brněnská děkanka Naděžda Rozehnalová.

Právě v Brně Hašek získal titul magistra práv. Rozehnalové podle listu vadí, že škola nabízela do druhého stupně studia přijetí i z příbuzných bakalářských oborů, což je podle ní pro právo nepřijatelné.

Fakulta v šestitisícovém Sládkovičovu vznikla v roce 2005. Nyní tam studuje asi 1700 studentů. O titul JUDr., lidově malý doktorát z práv, jich usiluje asi 200. Na brněnské právnické fakultě, která má asi 4000 studentů, bylo loni zahájeno 40 rigorózních řízení.

autor: Domácí | 9. 3. 2011 10:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama