V Brně se na křižovatce srazil trolejbus s autem, zranil se jeden člověk

ČTK ČTK
4. 6. 2019 9:51
Jedno zranění si vyžádala ranní nehoda trolejbusu a osobního auta na křižovatce Tržní a Olomoucké ulice v Brně. Stala se nedaleko místa nedávné, mnohem vážnější srážky trolejbusu a tramvaje v Křenové ulici, při které se zranilo 45 lidí. Po úterní nehodě se v ranním provozu tvořily kolony. Podle mluvčí dopravního podniku Hany Tomaštíkové vjelo osobní auto do cesty trolejbusu. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová doplnila, že se při prudkém brzdění a nárazu zranil jeden z pasažérů trolejbusu, podle dostupných informací spíše lehce. Byl při vědomí, záchranná služba jej vyšetřila a odvezla do nemocnice, uvedla Bothová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: PID, DPP
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy