reklama
 
 

Policie chytla muže, který před lety znásilnil školačku

5. 9. 2013 11:14
Devětadvacetiletý muž z Brněnska je také podezřelý z dalších dvou pokusů znásilnění.

Brno - Policie dopadla devětadvacetiletého muže z Brněnska, který je podezřelý ze znásilnění devítileté dívky na Znojemsku.

Útok se podle policie odehrál v květnu 2009. Muž je také podezřelý z dalších dvou pokusů znásilnění, a to třináctileté školačky na Znojemsku a osmileté dívky na Brněnsku. Řekl to kriminalista Vlastimil Jandera, který se kauzou zabývá.

Znásilnění se stalo v květnu 2009, kdy muž na Znojemsku vlákal do svého auta devítiletou dívku. Odvezl ji do za obec a tam ji podle vyšetřovacího spisu znásilnil. I když byly zajištěny různé biologické stopy, k odhalení pachatele v té době nevedly.

První útok se stal v prosinci 2006. Podle kriminalistů si tehdy muž počíhal na Znojemsku na polní cestě na třináctiletou školačku, která venčila psa. Právě ten ji při útoku zachránil; muže pokousal na noze.

Dívka při napadení využila okamžiku, kdy ji pes chránil, a utekla.

Další neúspěšné znásilnění se podle spisu stalo v listopadu 2010 v obci na Brněnsku. Muž si počkal na osmiletou dívku. Když šla ze školy, vlákal ji do vozu. Dívence ale záhy došlo, že je v ohrožení, otevřela si rychle dveře na druhé straně auta a utekla.

K útokům na dívky se přiznal

Pátrání v těchto kauzách nikam nevedlo. Nepomohly výslechy dívek ani dalších svědků. Přesto se podařilo odebrat ze zajištěného biologického materiálu stopy útočníkovy DNA.

V uplynulých dnech policie objasňovala loupež a prověřovala skupinu podezřelých, jimž odebrala také vzorky DNA. U jednoho se zjistilo, že sice nekradl, ale databáze ukázala, že je podezřelý ze znásilnění. K útokům na dívky se při výslechu přiznal.

"Možná toho má na svědomí ještě více, to přesně nevíme. O tom, zda trpí duševní či sexuální poruchou, by nám měly říci více posudky, které budou teprve vypracovány," uvedl Jandera.

Kauza souvisí s případy, které v minulých letech děsily rodiče na jižní Moravě. Na Znojemsku, Brněnsku i Blanensku se mluvilo o muži, který se snaží u škol vlákat dívky do auta. Muž je ženatý, bezdětný. Policie u něj našla několik kilogramů marihuany.

Obviněný je nyní ve vazbě. Za znásilnění mu hrozí osm až dvanáct let vězení.

autor: ČTK | 5. 9. 2013 11:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama