Policie chytla muže, který před lety znásilnil školačku

ČTK ČTK
5. 9. 2013 11:14
Devětadvacetiletý muž z Brněnska je také podezřelý z dalších dvou pokusů znásilnění.
Obviněný je nyní ve vazbě. Za znásilnění mu hrozí osm až dvanáct let vězení.
Obviněný je nyní ve vazbě. Za znásilnění mu hrozí osm až dvanáct let vězení. | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Policie dopadla devětadvacetiletého muže z Brněnska, který je podezřelý ze znásilnění devítileté dívky na Znojemsku.

Útok se podle policie odehrál v květnu 2009. Muž je také podezřelý z dalších dvou pokusů znásilnění, a to třináctileté školačky na Znojemsku a osmileté dívky na Brněnsku. Řekl to kriminalista Vlastimil Jandera, který se kauzou zabývá.

Znásilnění se stalo v květnu 2009, kdy muž na Znojemsku vlákal do svého auta devítiletou dívku. Odvezl ji do za obec a tam ji podle vyšetřovacího spisu znásilnil. I když byly zajištěny různé biologické stopy, k odhalení pachatele v té době nevedly.

První útok se stal v prosinci 2006. Podle kriminalistů si tehdy muž počíhal na Znojemsku na polní cestě na třináctiletou školačku, která venčila psa. Právě ten ji při útoku zachránil; muže pokousal na noze.

Dívka při napadení využila okamžiku, kdy ji pes chránil, a utekla.

Další neúspěšné znásilnění se podle spisu stalo v listopadu 2010 v obci na Brněnsku. Muž si počkal na osmiletou dívku. Když šla ze školy, vlákal ji do vozu. Dívence ale záhy došlo, že je v ohrožení, otevřela si rychle dveře na druhé straně auta a utekla.

K útokům na dívky se přiznal

Pátrání v těchto kauzách nikam nevedlo. Nepomohly výslechy dívek ani dalších svědků. Přesto se podařilo odebrat ze zajištěného biologického materiálu stopy útočníkovy DNA.

V uplynulých dnech policie objasňovala loupež a prověřovala skupinu podezřelých, jimž odebrala také vzorky DNA. U jednoho se zjistilo, že sice nekradl, ale databáze ukázala, že je podezřelý ze znásilnění. K útokům na dívky se při výslechu přiznal.

"Možná toho má na svědomí ještě více, to přesně nevíme. O tom, zda trpí duševní či sexuální poruchou, by nám měly říci více posudky, které budou teprve vypracovány," uvedl Jandera.

Kauza souvisí s případy, které v minulých letech děsily rodiče na jižní Moravě. Na Znojemsku, Brněnsku i Blanensku se mluvilo o muži, který se snaží u škol vlákat dívky do auta. Muž je ženatý, bezdětný. Policie u něj našla několik kilogramů marihuany.

Obviněný je nyní ve vazbě. Za znásilnění mu hrozí osm až dvanáct let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy