Znojemsko

Na Znojemsku zemřel po nárazu do stromu mladý motorkář, neměl helmu ani řidičský průkaz

Čtyřiadvacetiletý motocyklista zemřel v noci na sobotu poblíž obce Dyjákovice na Znojemsku, kde narazil do stromu. Neměl přilbu a nevlastnil řidičské oprávnění, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala krátce po půlnoci. "Řidič nezvládl řízení a vjel do příkopu, kde narazil do stromu. Na místě svým zraněním podlehl," uvedl Malášek.

Podle něj policisté zjistili, že řidič neměl přilbu, nevlastnil řidičské oprávnění a motocykl neměl přidělenou registrační značku. "Nefungovalo na něm ani osvětlení," dodal Malášek. Policisté se nehodou nadále zabývají.

Zdroj: ČTK

Řidič pod vlivem drog vjel na Znojemsku na chodník, usmrtil tu chodce

V Grešlovém Mýtu na Znojemsku dnes odpoledne zemřel chodec poté, co ho na chodníku srazilo projíždějící osobní auto. Jeho řidič měl pozitivní orientační test na drogy, řekl ČTK mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Proč sjel řidič ze silnice na chodník a jak jel rychle, je podle něj zatím předmětem vyšetřování.

Nehoda se stala na hlavní silnici mezi Jihlavou a Znojmem. Řidičovi bylo podle policistů 46 let, chodci 63. Místo je s opatrností průjezdné.

Zdroj: ČTK
Pokračovat