Přepadl a znásilnil ženu před jejími dětmi, odsedí si 11 let ve vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 11. 2015 10:55
Pětadvacetiletý Marek Tvrdoň vloni znásilnil v Přerově ženu v přítomnosti jejích dvou dětí. Žena a děti jely na kolech, když je přepadl u železničního podjezdu. Případ vyvolal ve městě velké emoce a obavy. O několik dní později byla ve městě znásilněna další žena, i tohoto pachatele se podařilo policistům následně dopadnout. Podle policie se přitom oba muži znali. Tvrdoň, který byl již v minulosti šestkrát soudně trestán, veškerou vinu u soudu popřel.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Olomouc - Za loňské znásilnění ženy v Přerově si pětadvacetiletý Marek Tvrdoň odpyká definitivně ve vězení 11 let. Ženu znásilnil podle rozsudku v přítomnosti jejích dvou dětí. Skupinu jedoucí na kolech přepadl u železničního podjezdu. Případ vyvolal ve městě velké emoce a obavy.

O několik dní později byla totiž ve městě znásilněna další žena, i tohoto pachatele se podařilo policistům následně dopadnout. Podle policie se přitom oba muži znali. Tvrdoň, který byl již v minulosti šestkrát soudně trestán, veškerou vinu u soudu popřel.

Trest je na místě

Muže soud poslal do vězení za znásilnění, vydírání a krádež. Hrozila mu sazba pět až 12 let. Podle soudu jde o více trestných činů, čin spáchal s rozmyslem a navíc byl v minulosti již několikrát trestán. "Za této situace nelze tento trest označit za trest nepřiměřený," uvedl předseda senátu Vladislav Šlapák. Také podle žalobce Mariána Kollára je trest na místě.

Pachatel podle rozsudku přepadl ženu s dětmi loni v srpnu v přerovské místní části Předmostí. Policie tehdy uvedla, že pachatel si místo vytipoval a schoval se. Nalámal při tom větve do kříže a donutil tak cyklisty zastavit. Nejprve zastoupil cestu mladší dívence, které jela na kole první a poté i její starší sestře a matce. Ženě dal nůž na krk; matka křičela, ať děti utečou, ale muž je donutil vrátit se zpět s tím, že matku podřeže.

Děti se poté vrátily, žena musela poškozenému dát telefon a pachatel je odvedl do travnatého prostoru. Matka s dětmi se znovu pokusila o útěk, ale muž je dohnal. Ženu poté před plačícími dětmi znásilnil. Následně jim vyhrožoval, že si je vyfotil a že pokud něco řeknou, najde si je, znásilní děti a všechny zabije. Žena podle znalců po činu prožívala posttraumatické stavy, s potížemi včetně poruch spánku se musely vypořádat také děti.

Při první rekognici ho nepoznala

Skutek se stal v pátek, Tvrdoň byl zatčen následující den. Během první rekognice, kde jej žena nepoznala, podezřelý policistům z policejní budovy utekl. Dopadli jej znovu v následujících dnech. Muže při druhé rekognici již žena i děti poznaly. Tvrdoň, který poté skončil ve vazbě, veškerou vinu popřel.

Podle jeho obhájce se na těle poškozené nenašla žádná stopa, upozornil i na to, že při první rekognici pachatele napadená nepoznala. Mladík měl v té době navíc prý intenzivní vztah a se svou dívkou si pronajal byt. Podle předsedy senátu však jeho vinu prokázaly všechny tři poškozené.

Druhé přepadení se stalo v Přerově ve Škodově ulici o 14 dní později. Čtyřiadvacetiletý mladík zde znásilnil ženu, která šla na nádraží. Napadená se dovolala pomoci u kolemjdoucí. I v tomto případě se policistům podařilo násilníka vzápětí vypátrat. Pomohli jim k tomu záběry z jednoho baru i kamerové záznamy městské policie. Podle policistů byli oba muži závislí na drogách a znásilňovali pod vlivem pervitinu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy