Bezdomovec pět hodin znásilňoval dívku, soud ho poslal na šest let do vězení

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2016 14:24
Soud odsoudil k šesti letům vězení bezdomovce za brutální znásilnění mladé dívky. Osmadvacetiletý muž žijící na ulici si vyhlédl svou oběť loni v září u autobusu v Ostravě, sledoval ji a poté zatáhl do lesa, kde ji pět hodin znásilňoval. Podle znalců trpí muž sexuální deviací - vzrušuje ho agresivní chování, byla mu tak nařízena také ústavní sexuologická léčba. Pachatel se k činu přiznal a své chování svedl na opilost. Původně chtěl prý dívku jen přepadnout a okrást.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Ostrava - Na šest let poslal ostravský okresní soud do vězení bezdomovce Lukáše Černého, který loni v září ve slezské Ostravě pět hodin brutálně znásilňoval a trýznil dívku. Soud mu navíc uložil, aby po odpykání trestu vězení nastoupil ústavní sexuologickou léčbu.

Osmadvacetiletý Černý, který podle znalců trpí sexuální deviací a vzrušuje jej agresivní chování, se k činu během vyšetřování opakovaně přiznal. Tvrdil, že byl opilý. Původně prý chtěl mladou ženu jen přepadnout a ukrást jí mobilní telefon.

Odsouzený muž byl v minulosti už jednou soudně trestaný. Tento trest už má ale zahlazený. Toto předseda senátu Karel Kudrna označil za polehčující okolnost. Stejně tak i fakt, že se k činu muž přiznal. Přitížil mu ale způsob, jakým trestný čin spáchal. "Jednání trvalo po dlouhou dobu. Pro poškozenou to byl velmi traumatizující zážitek," řekl soudce, který chování odsouzeného označil za surové a trýznivé. Podle právní kvalifikace hrozil obžalovanému desetiletý pobyt ve vězení.

S ohledem k polehčujícím i přitěžujícím skutečnostem pak podle soudce senát dospěl k názoru, že nemůže uložit podmíněný trest. Ochrannou sexuální léčbu soud nařídil na základě znaleckých posudků. Podle nich Černý trpí takzvanou patickou sexuální deviací. "Jste pro společnost nebezpečný," řekl soudce obžalovanému během zdůvodnění rozsudku. Rozsudek ještě není pravomocný. Jak obžalovaný, tak i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Událost se stala loni, v noci na 19. září. Černý, který obvykle přespával v ubytovnách Armády spásy a vydělával si sběrem papíru, chtěl noc strávit ježděním v tramvajích po Ostravě. Na zastávce Hranečník ho ale řidič z tramvaje vykázal. Černý vystoupil a krátce na to spatřil svou oběť. Žena vystoupila z autobusu před 1:30. Černý ji nějakou dobu pronásledoval. Na odlehlém místě na ni pak zaútočil.

Při prvotním útoku dívce upadla taška a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Ženu přes její aktivní odpor zatáhl do křoví a dál do lesa. Vyhrožoval jí smrtí. Nakonec se muži podařilo napadenou svléknout a opakovaně znásilnit. Z místa odešel krátce před 6:30. Z chodníku ještě sebral mobilní telefon, který pak prodal v zastavárně.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu. Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník nebyl trestaný a neměl žádný vztah k místu znásilnění. Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu. Policistům se ale nakonec sám přiznal.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hrubec má první vítězství v KHL, vychytal Sedláka

Na třetí pokus se brankář Šimon Hrubec dočkal ve své premiérové sezoně v Kontinentální hokejové lize vítězství. Úřadující mistr extraligy s Třincem vychytal Kunlunu výhru 2:1 nad Čeljabinskem.

 

Hrubec zastavil v utkání 28 střel hostů. Inkasoval pouze v 22. minutě, kdy hrál Čeljabinsk již pátou přesilovku. Střelu Antona Glinkina ještě český gólman po akrobatickém přesunu zastavil, ale na dorážku Sergeje Koňkova už nestačil. Domácí otočili skóre v úvodu třetí části.

 

V dresu Čeljabinsku tentokrát vyšel naprázdno Lukáš Sedlák, který se s pěti góly dělí o vedení v tabulce střelců KHL.

 

KHL:

Kunlun Red Star - Čeljabinsk 2:1,

16:00 Nižnij Novgorod - Omsk, Petrohrad - Jokerit Helsinky, 16:10 Dinamo Minsk - Magnitogorsk.

před 33 minutami

Dvě dívky přebíhající v Přerově silnici srazilo auto, obě zemřely

Po srážce s osobním automobilem zahynuly v sobotu večer v Přerově dvě mladé dívky, které přebíhaly silnici. Oznámení o nehodě přijali policisté po 20:00. "Čtyři chodci, dva chlapci a dvě mladé dívky, měli přebíhat ulici Lipnická. Právě v tom momentě místem projíždělo osobní vozidlo. Chlapci stihli přeběhnout na druhou stranu, ale dívky již ne," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Dívky podle ní utrpěly při střetu s automobilem zranění neslučitelná se životem. Přesné příčiny a okolnosti neštěstí policisté nadále vyšetřují.

před 51 minutami

Petersonová ztratila ve finále jen dva gamy a má první titul

Švédská tenistka Rebecca Petersonová se v čínském Nan-čchangu dočkala prvního titulu z okruhu WTA. Ve finále s Kazaškou Elenou Rybakinovou ztratila 78. hráčka žebříčku jen dva gamy a zvítězila za rovnou hodinu 6:2, 6:0.

 

Čtyřiadvacetiletá rodačka ze Stockholmu zvládla své první finále suverénně a přerušila v Nan-čchangu kralování domácích tenistek. Číňanky vyhrály předchozí tři ročníky.

 

Tenisový turnaj žen v Nan-čchangu v Číně (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Petersonová (5-Švéd.) - Rybakinová (4-Kaz.) 6:2, 6:0.

Další zprávy