Auto se třemi opilými muži skončilo na střeše, teď se zjišťuje, kdo řídil

ČTK ČTK
1. 4. 2017 13:25
Posádku nabouraného auta tvořili tři opilí muži. Jeden z nich od nehody odešel, zatímco ostatní dva zůstali na místě a policistům tvrdili, že jsou pouze spolujezdci. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem," vysvětlila plán postupu jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová.
Foto: Aktuálně.cz

Velké Bílovice - Ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku v sobotu havarovalo osobní auto, které skončilo na střeše. Posádku tvořili tři muži pod vlivem alkoholu. Dva z nich zůstali na místě a tvrdili, že jsou spolujezdci. Třetího hledali policisté v okolí a našli ho doma. Policie bude podle jihomoravské policejní mluvčí Štěpánky Komárové zjišťovat, kdo z nich řídil. Jde o podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nehoda se stala ráno. Když policie přijela, byli na místě pouze dva muži. Tvrdili, že třetí člen posádky odešel. Policie po něm proto pátrala. "Muž, ročník narození 1991, nadýchal přes 2,4 promile. Uvedl, že byl spolujezdec. Druhý muž, rok narození 1984, nadýchal přes 1,5 promile a také řekl, že neřídil," uvedla Komárová.

Třetího policisté hledali kvůli obavám o jeho zdraví. Podle Komárové je to standardní postup, protože se stává, že člověk může v šoku odejít a být se zraněním v nebezpečí. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem. Ten se dopustil trestného činu," dodala Komárová.

Podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové byl muž, který došel domů, při nehodě lehce zraněn. Stejně na tom byl jeden z těch, co zůstali na místě havárie.

Ve Velkých Bílovicích v sobotu začíná akce nazvaná Ze sklepa do sklepa. Lidé mohou chodit po otevřených vinařských sklepech a ochutnávat místní vína.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy