Auto se třemi opilými muži skončilo na střeše, teď se zjišťuje, kdo řídil

ČTK ČTK
1. 4. 2017 13:25
Posádku nabouraného auta tvořili tři opilí muži. Jeden z nich od nehody odešel, zatímco ostatní dva zůstali na místě a policistům tvrdili, že jsou pouze spolujezdci. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem," vysvětlila plán postupu jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová.
Foto: Aktuálně.cz

Velké Bílovice - Ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku v sobotu havarovalo osobní auto, které skončilo na střeše. Posádku tvořili tři muži pod vlivem alkoholu. Dva z nich zůstali na místě a tvrdili, že jsou spolujezdci. Třetího hledali policisté v okolí a našli ho doma. Policie bude podle jihomoravské policejní mluvčí Štěpánky Komárové zjišťovat, kdo z nich řídil. Jde o podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nehoda se stala ráno. Když policie přijela, byli na místě pouze dva muži. Tvrdili, že třetí člen posádky odešel. Policie po něm proto pátrala. "Muž, ročník narození 1991, nadýchal přes 2,4 promile. Uvedl, že byl spolujezdec. Druhý muž, rok narození 1984, nadýchal přes 1,5 promile a také řekl, že neřídil," uvedla Komárová.

Třetího policisté hledali kvůli obavám o jeho zdraví. Podle Komárové je to standardní postup, protože se stává, že člověk může v šoku odejít a být se zraněním v nebezpečí. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem. Ten se dopustil trestného činu," dodala Komárová.

Podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové byl muž, který došel domů, při nehodě lehce zraněn. Stejně na tom byl jeden z těch, co zůstali na místě havárie.

Ve Velkých Bílovicích v sobotu začíná akce nazvaná Ze sklepa do sklepa. Lidé mohou chodit po otevřených vinařských sklepech a ochutnávat místní vína.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy