Auto se třemi opilými muži skončilo na střeše, teď se zjišťuje, kdo řídil

ČTK ČTK
1. 4. 2017 13:25
Posádku nabouraného auta tvořili tři opilí muži. Jeden z nich od nehody odešel, zatímco ostatní dva zůstali na místě a policistům tvrdili, že jsou pouze spolujezdci. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem," vysvětlila plán postupu jihomoravská policejní mluvčí Štěpánka Komárová.
Foto: Aktuálně.cz

Velké Bílovice - Ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku v sobotu havarovalo osobní auto, které skončilo na střeše. Posádku tvořili tři muži pod vlivem alkoholu. Dva z nich zůstali na místě a tvrdili, že jsou spolujezdci. Třetího hledali policisté v okolí a našli ho doma. Policie bude podle jihomoravské policejní mluvčí Štěpánky Komárové zjišťovat, kdo z nich řídil. Jde o podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nehoda se stala ráno. Když policie přijela, byli na místě pouze dva muži. Tvrdili, že třetí člen posádky odešel. Policie po něm proto pátrala. "Muž, ročník narození 1991, nadýchal přes 2,4 promile. Uvedl, že byl spolujezdec. Druhý muž, rok narození 1984, nadýchal přes 1,5 promile a také řekl, že neřídil," uvedla Komárová.

Třetího policisté hledali kvůli obavám o jeho zdraví. Podle Komárové je to standardní postup, protože se stává, že člověk může v šoku odejít a být se zraněním v nebezpečí. "Třetího muže jsme našli doma. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Nyní hledáme svědky a budeme zjišťovat, kdo seděl za volantem. Ten se dopustil trestného činu," dodala Komárová.

Podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové byl muž, který došel domů, při nehodě lehce zraněn. Stejně na tom byl jeden z těch, co zůstali na místě havárie.

Ve Velkých Bílovicích v sobotu začíná akce nazvaná Ze sklepa do sklepa. Lidé mohou chodit po otevřených vinařských sklepech a ochutnávat místní vína.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy