Ve Vodňanech vykolejil vlak, nikdo nebyl zraněn

Domácí Domácí
2. 8. 2013 20:53
Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Českých drah

Praha - V pátek ve 14 hodin ve Vodňanech vykolejil na výhybcepři vjezdu do stanice osobní vlak jedoucí z Čičenic do Nového Údolí.

V době vykolejení cestovalo ve vlaku 8 cestujících. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

"V rámci šetření mimořádné události proběhla zkouška předmětné výhybky - bez zjištěných závad. Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele, avšak v této fázi vyšetřování není možné vyloučit ani možnou technickou závadu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz na trati bude obnoven během víkendu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Útok ozbrojenců na tržišti v severní Nigérii si vyžádal nejméně 43 mrtvých

Neznámí ozbrojenci v severonigerijském státě Sokoto zabili nejméně 43 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámila kancelář místního guvernéra. Dřívější informace hovořily o 30 mrtvých. Střelba začala na tržišti ve městě Goronyo v neděli večer a pokračovala do dnešního rána, uvedl v prohlášení guvernér Aminu Waziri Tambuwal.

Místní obyvatel a obchodník Iliyasu Abba agentuře Reuters sdělil, že v márnici ve všeobecné nemocnici v Goronyu je 60 těl. Dalším lidem se podle zdroje podařilo před střelci uprchnout, ale utrpěli zranění. "Ozbrojenci vtrhli na trh, jelikož tam bylo mnoho zákazníků a obchodníků," řekl. Útočníci podle něj nejprve trh obklíčili a pak začali střílet do všech směrů. Ozbrojenci podle Abby také nejprve přemohli policii, která se proti nim pokusila zakročit. Mluvčí policie na žádost o komentář nereagoval.

Místní guvernér v prohlášení požádal, aby byly do oblasti vyslány armádní posily.

Zdroj: ČTK
Další zprávy