Ve Vodňanech vykolejil vlak, nikdo nebyl zraněn

Domácí Domácí
2. 8. 2013 20:53
Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Českých drah

Praha - V pátek ve 14 hodin ve Vodňanech vykolejil na výhybcepři vjezdu do stanice osobní vlak jedoucí z Čičenic do Nového Údolí.

V době vykolejení cestovalo ve vlaku 8 cestujících. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

"V rámci šetření mimořádné události proběhla zkouška předmětné výhybky - bez zjištěných závad. Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele, avšak v této fázi vyšetřování není možné vyloučit ani možnou technickou závadu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz na trati bude obnoven během víkendu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy