Ve Vodňanech vykolejil vlak, nikdo nebyl zraněn

Domácí Domácí
2. 8. 2013 20:53
Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Českých drah

Praha - V pátek ve 14 hodin ve Vodňanech vykolejil na výhybcepři vjezdu do stanice osobní vlak jedoucí z Čičenic do Nového Údolí.

V době vykolejení cestovalo ve vlaku 8 cestujících. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

"V rámci šetření mimořádné události proběhla zkouška předmětné výhybky - bez zjištěných závad. Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání lidského činitele, avšak v této fázi vyšetřování není možné vyloučit ani možnou technickou závadu," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Provoz na trati bude obnoven během víkendu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy