Auto na Strakonicku srazilo chodce, nehodu nepřežil

ČTK ČTK
30. 8. 2013 10:11
Nehoda se stala na neosvětlené křižovatce. Muž měl na sobě tmavé oblečení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Radošovice - Čtyřiačtyřicetiletý chodec zemřel ve čtvrtek v noci v obci Radošovice na Strakonicku.

Srazil jej osobní automobil, jehož řidič už neodkázal střetu zabránit. Řekla to jihočeská policejní mluvčí Lenka Holická.

Tragická nehoda se stala kolem 22:30 na neosvětlené křižovatce. Muž cizí státní příslušnosti, který měl na sobě tmavé oblečení, vstoupil do silnice, kudy zrovna projížděl vůz.

"Chodec na místě utrpěl zranění, jehož následkům podlehl. Případem se zabývají strakoničtí kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu. Ta by měla ukázat, zda byl chodec pod vlivem alkoholu či nikoli," uvedla Holická.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy