Dva cizinci vykrádali stany na Sázavafestu, odnesli si přes 50 tisíc. Dostali dvouletou podmínku

ČTK ČTK
29. 7. 2018 11:42
Kromě dvouleté podmínky dostali muži také na čtyři roky zákaz vstupu do České republiky. 
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Světlá nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - Dva cizinci ve věku 24 a 29 let podle policie vykrádali stany během hudebního festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou. Policisté je zadrželi v pátek ráno a ještě ten den cizinci stanuli před soudem v Havlíčkově Brodě.

Dvojice mužů ukradla ze stanů více než 50 000 korun, řekla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Soud jim udělil dvouletou podmínku, muži mají také na čtyři roky zákaz vstupu do České republiky. 

"Zadrželi jsme je v pátek ráno. Podle prvotních informací jsme uvedli, že vykradli minimálně dva stany. Nakonec se jednalo o pět stanů. Ještě ten den v 18.00 soud rozhodl o jejich trestu," uvedla Čírtková.

Jinak policisté během Sázavafestu, na kterém během tří dnů od čtvrtka do soboty vystoupili interpreti jako Kryštof, Karel Gott nebo Vojtěch Dyk, řešili většinou dopravní přestupky. "Nejčastěji se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů nebo neosvětlená vozidla," uvedla Čírtková. Podle odhadů budou návštěvníci areál festivalu opouštět během dneška.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy