Dva cizinci vykrádali stany na Sázavafestu, odnesli si přes 50 tisíc. Dostali dvouletou podmínku

ČTK ČTK
29. 7. 2018 11:42
Kromě dvouleté podmínky dostali muži také na čtyři roky zákaz vstupu do České republiky. 
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Světlá nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - Dva cizinci ve věku 24 a 29 let podle policie vykrádali stany během hudebního festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou. Policisté je zadrželi v pátek ráno a ještě ten den cizinci stanuli před soudem v Havlíčkově Brodě.

Dvojice mužů ukradla ze stanů více než 50 000 korun, řekla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

Soud jim udělil dvouletou podmínku, muži mají také na čtyři roky zákaz vstupu do České republiky. 

"Zadrželi jsme je v pátek ráno. Podle prvotních informací jsme uvedli, že vykradli minimálně dva stany. Nakonec se jednalo o pět stanů. Ještě ten den v 18.00 soud rozhodl o jejich trestu," uvedla Čírtková.

Jinak policisté během Sázavafestu, na kterém během tří dnů od čtvrtka do soboty vystoupili interpreti jako Kryštof, Karel Gott nebo Vojtěch Dyk, řešili většinou dopravní přestupky. "Nejčastěji se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti, nepoužití bezpečnostních pásů nebo neosvětlená vozidla," uvedla Čírtková. Podle odhadů budou návštěvníci areál festivalu opouštět během dneška.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zátěžové testy ČNB opět prokázaly odolnost bank a pojišťoven

Dohledové zátěžové testy České národní banky letos opět prokázaly odolnost tuzemských bank a pojišťoven. Testování zahrnující téměř všechny banky a pojišťovny prokázalo, že oba sektory jsou odolné proti případnému nepříznivému ekonomickému vývoji. Testy ČNB provedla na základě dat ke konci roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy