reklama
 
 

Tři muži vykradli více než 50 aut, škoda je téměř 1,5 milionu korun. Hrozím jim až pět let vězení

21. 6. 2018 10:01
Dva muži jsou ve vazbě a k činům se přiznali. Třetí je stíhán na svobodě.

Praha - Policisté zadrželi tři muže, kteří údajně v Praze vykradli více než 50 aut. Škoda je téměř 1,5 milionu korun. Dva z nich skončili ve vazbě, k činům se přiznali. Třetí je stíhán na svobodě. "Všem hrozí až pětileté vězení," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muži ve věku 28, 29 a 34 let podle policie vykrádali auta hlavně v Měcholupech, na Jižním Městě a ve Vršovicích. Kriminalisté je stíhají za 53 vloupání. Dva z mužů vykrádali převážně auta značek Škoda a Volkswagen. Brali hlavně airbagy včetně volantu, někdy i světlomety. Jeden z nich byl už v minulosti za vloupání do aut trestaný.

"Třetí z mužů se na žádné konkrétní značky automobilů nespecializoval a vykrádal ta, ve kterých lidi nechali viditelně položené věci. Jednou to bylo 14 elektrických kartáčků na zuby, jindy fotoaparát, bunda, nářadí nebo navigace," uvedl mluvčí.

Podle Daňka není vyloučeno to, že se počet vykradených aut i vzniklá škoda ještě zvýší. Policisté nyní čekají na vyhodnocení stop z několika dalších případů vloupání do vozidel. "Kriminalisté zároveň zjišťují, kde kradené věci skončily," dodal mluvčí.

autor: ČTK | 21. 6. 2018 10:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama