Tři muži vykradli více než 50 aut, škoda je téměř 1,5 milionu korun. Hrozím jim až pět let vězení

ČTK ČTK
21. 6. 2018 10:01
Dva muži jsou ve vazbě a k činům se přiznali. Třetí je stíhán na svobodě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policisté zadrželi tři muže, kteří údajně v Praze vykradli více než 50 aut. Škoda je téměř 1,5 milionu korun. Dva z nich skončili ve vazbě, k činům se přiznali. Třetí je stíhán na svobodě. "Všem hrozí až pětileté vězení," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Muži ve věku 28, 29 a 34 let podle policie vykrádali auta hlavně v Měcholupech, na Jižním Městě a ve Vršovicích. Kriminalisté je stíhají za 53 vloupání. Dva z mužů vykrádali převážně auta značek Škoda a Volkswagen. Brali hlavně airbagy včetně volantu, někdy i světlomety. Jeden z nich byl už v minulosti za vloupání do aut trestaný.

"Třetí z mužů se na žádné konkrétní značky automobilů nespecializoval a vykrádal ta, ve kterých lidi nechali viditelně položené věci. Jednou to bylo 14 elektrických kartáčků na zuby, jindy fotoaparát, bunda, nářadí nebo navigace," uvedl mluvčí.

Podle Daňka není vyloučeno to, že se počet vykradených aut i vzniklá škoda ještě zvýší. Policisté nyní čekají na vyhodnocení stop z několika dalších případů vloupání do vozidel. "Kriminalisté zároveň zjišťují, kde kradené věci skončily," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy