Obrazem: Hurá k vodě. Léto je v plném proudu, takhle si lidé po celém Česku užívají krásné počasí

Obrazem: Hurá k vodě. Léto je v plném proudu, takhle si lidé po celém Česku užívají krásné počasí
Když udeří tropické letní teploty, není nadto se zchladit efektním skokem do vody, která skýtá příjemné osvěžení.
Dynamická jízda v toboganu má v atmosféře letního horka své nepopiratelné kouzlo.
...
Různá koupaliště se proto v těchto parných dnech plní návštěvníky.
Foto: ČTK
Domácí dap Domácí, Obrazová sekce, dap
22. 7. 2018 18:56
Lidé po celém Česku si užívají léto. Slunečné počasí má pokračovat celý příští týden. Mnozí vyrazili na koupaliště, plovárny nebo třeba na výlet šlapadlem na Vltavě. Podívejte se na naši velkou letní fotogalerii.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy