Obrazem: Hurá k vodě. Léto je v plném proudu, takhle si lidé po celém Česku užívají krásné počasí

Obrazem: Hurá k vodě. Léto je v plném proudu, takhle si lidé po celém Česku užívají krásné počasí
Když udeří tropické letní teploty, není nadto se zchladit efektním skokem do vody, která skýtá příjemné osvěžení.
Dynamická jízda v toboganu má v atmosféře letního horka své nepopiratelné kouzlo.
...
Různá koupaliště se proto v těchto parných dnech plní návštěvníky.
Foto: ČTK
Domácí dap Domácí, Obrazová sekce, dap
22. 7. 2018 18:56
Lidé po celém Česku si užívají léto. Slunečné počasí má pokračovat celý příští týden. Mnozí vyrazili na koupaliště, plovárny nebo třeba na výlet šlapadlem na Vltavě. Podívejte se na naši velkou letní fotogalerii.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy