Dálnici D6 v jednom směru uzavřela nehoda, v havarovaném mikrobusu se zranilo šest lidí

ČTK ČTK
12. 11. 2017 10:20
Dálnice D6 je na desátém kilometru u Pavlova na Kladensku směrem na Nové Strašecí uzavřena kvůli nehodě mikrobusu. Šest lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění, jednoho zraněného museli vyprošťovat hasiči. Na místě zasahoval vrtulník, který nejvážněji zraněného převezl do pražské nemocnice. Jeden člověk vyvázl bez zranění, řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Nehoda se stala zhruba v 7:30 na mostě, podle hasičů byl most namrzlý. Účastníci nehody ale vypovídají, že se nehoda stala kvůli technické závadě na vozidle, na místo proto míří kriminální policie, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Policie dopravu odklání na sedmém kilometru na Jeneč.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 13 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy