Na Olomoucku ráno rychlík srazil a zabil člověka

ČTK ČTK
11. 11. 2017 10:54
U Červenky na Olomoucku ráno rychlík srazil a zabil člověka. Podle informací Českých drah nebyla doprava na páteřní trati zastavena, provoz byl po dobu vyšetřování havárie veden po jedné traťové koleji ze dvou. Vlaky mohly nabrat zpoždění. Nyní už je provoz plně obnoven. Nehoda se stala v 08:19. "Rychlík jedoucí z Brna do Šumperku se srazil s osobou v prostoru veřejně nepřístupném, člověk na místě zemřel," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Tragická nehoda se stala v úseku mezi Moravičany a Červenkou na páteřní trati spojující Prahu s Ostravou. Cestující z rychlíku přestoupili do jiného vlaku, který mimořádně zastavil ve stanici Červenka.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy