Dálnici D11 u Prahy uzavřela smrtelná nehoda. Srazilo se auto s náklaďákem

ČTK ČTK
20. 8. 2016 14:57
Při nehodě na devátém kilometru dálnice D11 zemřel v sobotu odpoledne člověk, další je zraněný. Dálnice je ve směru na Prahu uzavřena. Uvedl to středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Řidiči mohou sjíždět na exitu číslo 18 Bříství. Nehoda se stala kolem 14:30. Střetlo se nákladní a osobní auto. U nehody zasahují záchranáři, hasiči i policisté. "Příčinu nehody policisté vyšetřují," uvedl Truxa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 47 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy