V sobotu Česko čekají tropy. Východ republiky zasáhne silný déšť, hrozí i povodně

Domácí Domácí
19. 7. 2018 10:55
Výstraha před extrémními srážkami platí pro části Olomouckého, Moravskoslezského, Zlínského a Pardubického kraje až do odvolání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - V sobotu se dočkáme tropických teplot, od neděle ale začne přes Česko od západu přecházet slabá studená fronta a teploty mírně klesnou, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Pro části Olomouckého, Moravskoslezského, Zlínského a Pardubického kraje platí až do odvolání výstraha před extrémními srážkami a vyhlášena je i povodňová bdělost.

Pošlete nám video z míst, kde hrozí povodně a pokud ho zveřejníme, odměníme vás:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až skoro jasná obloha, ojediněle se při zvětšené oblačnosti objeví přeháňky. Na severovýchodě území bude oblačno až zataženo a objeví se déšť, přeháňky nebo bouřky. Na horách budou srážky trvalejší a vydatnější. Teploty přes den vystoupají na 24 až 29 stupňů, na severovýchodě se budou pohybovat jen okolo 18 až 23 stupňů Celsia.

Pátek přinese jasnou až polojasnou oblohu, na severovýchodě bude zpočátku oblačno až zataženo a místy se objeví déšť nebo přeháňky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 26 až 30 stupňů, na severovýchodě jen k 23 stupňům Celsia.

V sobotu se dočkáme polojasné oblohy, během odpoledne bude až oblačno a místy se objeví přeháňky a ojediněle i bouřky. Srážky lze očekávat hlavně na západě a jihu Česka. Teploty přes den se budou pohybovat mezi 27 až 31 stupni Celsia.

V neděli bude polojasno až oblačno a při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle dočkáme i přeháněk nebo bouřek. Přes den naměříme mezi 24 až 28 stupni Celsia.

Pondělí přinese polojasnou oblohu s tím, že během dne se při zvětšené oblačnosti objeví i přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 24 až 28 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude většinou polojasná obloha a při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví i přeháňky nebo bouřky. Teploty se vyšplhají na 24 až 29 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Další zprávy