odměna

Policie obvinila bývalou poradkyni ústeckého hejtmana kvůli statisícovým odměnám

Ústečtí kriminalisté v souvislosti se statisícovými odměnami pro bývalou poradkyni hejtmana Jana Schillera (ANO) Vladislavu Marschallovou obvinili podle zjištění serveru Seznam Zpravy.cz dvě osoby. Policie v kauze několik měsíců prověřuje podezření, zda peníze vyplacené Marschallové odpovídaly její skutečně odvedené práci. Obvinění potvrdila webu, který o něm dnes informoval, společnost Krajská zdravotní. V případu figuruje jako poškozená a způsobenou škodu vyčíslila zhruba na 300 000 korun.

Policie a státní zastupitelství se k případu zatím nechtěly podle webu vyjadřovat. Marschallová ani její advokát Petr Vališ na dotaz redakce neodpověděli.

Marschallová byla zaměstnána jako poradkyně na hejtmanství s odměnou 40 000 korun měsíčně a vedle toho měla dvě poradenské smlouvy v Krajské zdravotní, jejímž jediným akcionářem je Ústecký kraj a která v kraji spravuje pět nemocnic. Poté, co se v únoru objevily pochybnosti ohledně její práce, skončila v Krajské zdravotní, jako poradkyně hejtmana Jana Schillera (ANO) i jako místopředsedkyně krajské buňky ANO.

Zdroj: ČTK

Ústecký kraj se omluvil za špatně vypočítané odměny pro členy ANO Richtera a Schillera

Krajský úřad Ústeckého kraje se veřejně omlouvá za nedopatření při výpočtu odměn pro uvolněné členy zastupitelstva za rok 2020. Při výplatě odměn nebyla zohledněna současně vykonávaná funkce poslance s funkcí uvolněného krajského zastupitele u manažera hnutí ANO Jana Richtera a hejtmana Jana Schillera (ANO). Oba vzniklý přeplatek uhradili, uvedl mluvčí kraje Martin Volf. Na chybu upozornila minulý týden média.

Hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter loni pobíral plný plat člena zastupitelstva Ústeckého kraje, ačkoliv měl jako poslanec dostávat jen 40 procent. Richter byl zastupitelem v Ústeckém kraji a předsedou finančního výboru do loňských krajských voleb. Plný plat mohl pobírat až do začátku roku 2020, kdy začal platit zákon, podle kterého mají uvolnění zastupitelé nárok pouze na 40 procent odměny. Richter, který byl zároveň poslanec, tak měl od 1. ledna 2020 do konce volebního období dostávat místo 90.559 korun měsíčně jen 36.223 Kč. To se ale podle kontrolní skupiny ustavené finančním výborem krajského zastupitelstva nestalo.

Schiller se stal hejtmanem loni na podzim, do konce roku zároveň vykonával funkci poslance. Krajský úřad prověřil podle mluvčího vyplacené odměny za rok 2020 pro uvolněné členy zastupitelstva včetně funkce hejtmana na základě podnětu Richtera, který ho požádal o kontrolu v souvislosti s daňovým přiznáním za loňský rok. Kontrolní skupina podle Deníku N zjistila, že Richterovi bylo neoprávněně vyplaceno zhruba 750 000 Kč včetně odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Kromě běžného platu dostal v plné výši i tříměsíční odchodné.

"Oba vzniklý přeplatek na základě výzvy krajského úřadu neprodleně uhradili. Za toto nedopatření nese odpovědnost Krajský úřad Ústeckého kraje , který bezodkladně přijal kroky k nápravě, a tímto se Janu Richterovi a Janu Schillerovi veřejně omlouvá," uvedl krajský úřad.

Zdroj: ČTK

Tesco odmění zaměstnance za práci v době epidemie, vyplatí jim bonus 3000 korun

Společnost Tesco vyplatí svým zaměstnancům vánoční bonus 3000 korun. Dostanou ho pracovníci obchodů i distribučního skladu jako poděkování za práci v epidemiologické situaci a exponovaném předvánočním období. Zaměstnancům spadajícím do rizikových skupin Tesco umožňuje vybrat si placené volno. Mimořádnou odměnu zaměstnanci řetězce získají za prosinec. Společnost to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. Mimořádné bonusy v souvislosti s pandemií koronaviru připravily nyní stejně jako na jaře i další potravinářské sítě.

Zdroj: ČTK

Albert od ledna zvýší mzdy lidí v provozu v průměru o šest procent

Obchodní řetězec Albert od 1. ledna zvýší mzdy provozních pracovníků v průměru o šest procent, zaměstnanci dostanou přidány minimálně tři procenta. V posledním čtvrtletí pracovníkům v prodejnách Albert navíc vyplatí mimořádný bonus až 3000 korun. Na mzdy společnost vynaloží stovky milionů korun, sdělil v pátek ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček. Některé další řetězce zvyšovaly mzdy dříve.

Albert ve více než 300 prodejnách, třech distribučních centrech a centrále společnosti zaměstnává zhruba 17 000 lidí. "Navýšení minimálně o tři procenta zabrání propadu reálné mzdy, a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období," uvedla ke kolektivnímu jednání se společností Albert prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Mimořádný bonus Albert zaměstnancům vyplácel už na jaře. Zaměstnanci podle vyjádření společnosti dostali za nouzového stavu odměny v řádech tisíců korun, na které Albert vynaložil 70 milionů korun. Odměny vyplácely i další řetězce.

Zdroj: ČTK

USA odmění informace o vměšování do voleb deseti miliony dolary, oznámil Pompeo

Spojené státy odmění 10 miliony dolary (221 miliony korun) každého, kdo informací přispěje k zatčení zahraničích aktérů vměšujících se do nadcházejících prezidentských voleb. Oznámil to ministr zahraničí Mike Pompeo.

S informacemi o identitě nebo místě pobytu případných viníků, kteří "nelegální kybernetickou činnost" zasahují do voleb a zároveň pracují pro vládu cizí země, mají lidé kontaktovat vládu USA nebo nejbližší americkou ambasádu, uvedlo ministerstvo zahraničí.

Program na odměny za informace vedoucí k zadržení hledaných osob v USA funguje od roku 1984. Od té doby Washington odměnil okolo 100 lidí z celého světa, kterým vyplatil celkem přes 150 milionů dolarů, píše agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Pokračovat