odměna

Tesco odmění zaměstnance za práci v době epidemie, vyplatí jim bonus 3000 korun

Společnost Tesco vyplatí svým zaměstnancům vánoční bonus 3000 korun. Dostanou ho pracovníci obchodů i distribučního skladu jako poděkování za práci v epidemiologické situaci a exponovaném předvánočním období. Zaměstnancům spadajícím do rizikových skupin Tesco umožňuje vybrat si placené volno. Mimořádnou odměnu zaměstnanci řetězce získají za prosinec. Společnost to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. Mimořádné bonusy v souvislosti s pandemií koronaviru připravily nyní stejně jako na jaře i další potravinářské sítě.

Zdroj: ČTK

Albert od ledna zvýší mzdy lidí v provozu v průměru o šest procent

Obchodní řetězec Albert od 1. ledna zvýší mzdy provozních pracovníků v průměru o šest procent, zaměstnanci dostanou přidány minimálně tři procenta. V posledním čtvrtletí pracovníkům v prodejnách Albert navíc vyplatí mimořádný bonus až 3000 korun. Na mzdy společnost vynaloží stovky milionů korun, sdělil v pátek ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček. Některé další řetězce zvyšovaly mzdy dříve.

Albert ve více než 300 prodejnách, třech distribučních centrech a centrále společnosti zaměstnává zhruba 17 000 lidí. "Navýšení minimálně o tři procenta zabrání propadu reálné mzdy, a to je pro odbory v této době velmi podstatné. Ke shodě s vedením společnosti došlo i v oblasti čtvrtletního bonusu. Pro zaměstnance bude tento bonus zpříjemněním předvánočního období," uvedla ke kolektivnímu jednání se společností Albert prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Mimořádný bonus Albert zaměstnancům vyplácel už na jaře. Zaměstnanci podle vyjádření společnosti dostali za nouzového stavu odměny v řádech tisíců korun, na které Albert vynaložil 70 milionů korun. Odměny vyplácely i další řetězce.

Zdroj: ČTK

USA odmění informace o vměšování do voleb deseti miliony dolary, oznámil Pompeo

Spojené státy odmění 10 miliony dolary (221 miliony korun) každého, kdo informací přispěje k zatčení zahraničích aktérů vměšujících se do nadcházejících prezidentských voleb. Oznámil to ministr zahraničí Mike Pompeo.

S informacemi o identitě nebo místě pobytu případných viníků, kteří "nelegální kybernetickou činnost" zasahují do voleb a zároveň pracují pro vládu cizí země, mají lidé kontaktovat vládu USA nebo nejbližší americkou ambasádu, uvedlo ministerstvo zahraničí.

Program na odměny za informace vedoucí k zadržení hledaných osob v USA funguje od roku 1984. Od té doby Washington odměnil okolo 100 lidí z celého světa, kterým vyplatil celkem přes 150 milionů dolarů, píše agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Pokračovat