Po deseti letech flámování a častého pití převezli Garyho Reinbacha do nemocnice. Doktoři mu chtěli játra transplantovat. Před operací by ale Gary musel půl roku abstinovat.
A tak tomu nebylo, protože Gary pil ještě těsně před převozem do nemocnice. A to i přes to, že jeho zdravotní stav byl tak špatný, že jej lékaři odmítli z nemocnice pustit domů.
Proto lékaři transplantaci zamítli a dávali Gerymu několik týdnů života, píše BBC.
Dárců je málo
Po deseti týdnech v nemocnici Gery Reinbach ve svých 22 letech skutečně zemřel.
Když byl Gery před deseti týdny přijat v Londýnské univerzitní nemocnici, rozhodli doktoři, že musí splnit kritéria pro operaci. Jedním z nich i je i půlroční abstinence.
"Lékaři jsou v těchto situacích postaveni před dilema. Orgánů k transplantaci je málo a proto musejí činit těžká rozhodnutí, kdo bude mít to štěstí orgány dostat," stojí v prohlášení Národní zdravotní služby pro krev a transplantace.
Alkohol zabíjí stále mladší lidi
Národní agentura Alcohol Concern, vedoucí kampaň proti nezdravému požívaní alkoholu, se chce zaměřit na výzkum dopadů požívání alkoholu na zdraví mladých lidí a je znepokojena nárůstem pijících teenagerů.
Právě vysoký počet mladistvých alkoholiků vede k vyššímu počtu mladých lidí s onemocněními způsobenými alkoholem.
Podle mluvčího agentury je smutné, že Geryho případ není nijak jedinělý a nikoho v agentuře nijak nepřekvapil.
"Podle statistik stále více lidí trpí onemocněním jter ve třiceti letech. Když budou pít i teenageři, budou lidé vážně nemocnív ještě mladším věku," uvedl mluvčí agentury.
Tiskový mluvčí Londýnské univerzitní nemocnice vyjádřil Geryho rodině v těchto těžkých chvílích soustrast.