kanibalismus

Německý učitel dostal doživotí za sexuálně motivovanou kanibalskou vraždu

Berlínský zemský soud poslal na doživotí do vězení 42letého učitele za vraždu 43letého montéra, kterého podle soudu zabil, aby ukájel své kanibalistické choutky. Informovala o tom agentura DPA. Rozsudek ještě není pravomocný.

Soud považuje za prokázané, že muž v září roku 2020 zabil montéra, "aby se vyžíval ve svých kanibalistických fantaziích". Muži si smluvili setkání v bytě pachatele v berlínské čtvrti Pankow přes internetovou seznamku. Po smrti muže učitel tělo oběti rozčtvrtil a jednotlivé části pohodil v různých částech Berlína.

"To, co jste spáchal, je pohrdání lidmi," uvedl předsedající soudce Matthias Schertz ve zdůvodnění rozsudku. "Zcela odpudivý čin," dodal.

Soud je přesvědčen, že byla naplněna skutková podstata trestného činu vraždy. Ta podle soudu byla spáchána k uspokojení sexuálního pudu a za účelem spáchání dalšího trestného činu. Pachatel mimo jiné oddělil penis a varlata oběti a chtěl je sníst. Zda to skutečně učinil, není prokázané, ale pravděpodobné.

Vzhledem k závažnosti činu je téměř vyloučeno, že by odsouzený mohl být po 15 letech předčasně propuštěn. Svým rozsudkem soud vyhověl návrhu státního zastupitelství. Obhajoba naopak požadovala zproštění viny. Obžalovaný popřel, že by čin spáchal, a podle agentury DPA lze očekávat odvolání proti rozsudku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat