Foto: Demonstranti zaplnili Václavské náměstí i nádraží. Odstupte, vzkázali Babišovi

Foto: Demonstranti zaplnili Václavské náměstí i nádraží. Odstupte, vzkázali Babišovi
Podle police se úterní demonstrace účastnilo hrubým odhadem 45 000 až 50 000 lidí.
Pořadatelé hovořili o 60 000 a později o zhruba 80 000 účastnících.
Demonstrace začala minutou ticha za oběti úterní tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Domácí ČTK Jakub Plíhal, Lukáš Bíba, Domácí, ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2019 23:13
Spolek Milion chvilek, který pořádal úterní demonstraci na pražském Václavském náměstí, požaduje demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert. Chce, aby Babiš vrátil peníze, které určila auditní zpráva Evropské komise. Na protestu to řekli předseda spolku Mikuláš Minář a místopředseda Benjamin Roll.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy