Foto: Demonstranti zaplnili Václavské náměstí i nádraží. Odstupte, vzkázali Babišovi

Foto: Demonstranti zaplnili Václavské náměstí i nádraží. Odstupte, vzkázali Babišovi
Podle police se úterní demonstrace účastnilo hrubým odhadem 45 000 až 50 000 lidí.
Pořadatelé hovořili o 60 000 a později o zhruba 80 000 účastnících.
Demonstrace začala minutou ticha za oběti úterní tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Domácí ČTK Jakub Plíhal, Lukáš Bíba, Domácí, ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2019 23:13
Spolek Milion chvilek, který pořádal úterní demonstraci na pražském Václavském náměstí, požaduje demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert. Chce, aby Babiš vrátil peníze, které určila auditní zpráva Evropské komise. Na protestu to řekli předseda spolku Mikuláš Minář a místopředseda Benjamin Roll.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy