Na co si dát pozor při roamingu? Ne všude je zdarma, účet může rychle vyskočit o tisíce korun

Jan Úšela Jan Úšela
15. 6. 2018 6:19
Roamingové příplatky skončily jen v EU a několika dalších státech. Jinde zůstaly ceny vysoké, stejně jako při volání z tuzemska na zahraniční čísla.

Bez roamingových balíčků se nedoplatíte

Operátorům tak kvůli roamingovým příplatkům můžete zaplatit třeba pětkrát až desetkrát tolik, než kolik vás účty za telefon stojí v tuzemsku nebo v rámci EU. V zemích, jako jsou Egypt, Turecko, Černá Hora, Izrael, USA či Kanada, do nichž Češi cestují častěji, jsou ceny roamingu od tuzemských operátorů nižší než ve zbytku světa.  

Ceny odchozích hovorů

Cena v Evropě (mimo EU) a vybraných státech světa* Cena ve zbytku světa
T-Mobile 35 Kč/min 69 Kč/min
O2 42,35 Kč/min** 66,55 Kč/min
Vodafone 30,52 Kč/min 61,01 Kč/min
* Nabídka platí pro evropské země, kde není účinná unijní regulace roamingu, a dále pro státy jako jsou USA, Kanada, Egypt, Izrael nebo Čína.

Ceny datového roamingu

Cena v Evropě (mimo EU) a vybraných státech světa* Cena ve zbytku světa
T-Mobile 75 Kč za 1 MB 360 Kč za 1 MB
O2 240 Kč za 1 MB 300 Kč za 1 MB
Vodafone 7,7 Kč za 1 MB 302,5 Kč za 1 MB
* Nabídka platí pro evropské země, kde není účinná unijní regulace roamingu, a dále pro státy, jako jsou USA, Kanada, Egypt, Izrael nebo Čína.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy