Na co si dát pozor při roamingu? Ne všude je zdarma, účet může rychle vyskočit o tisíce korun

Jan Úšela Jan Úšela
15. 6. 2018 6:19
Roamingové příplatky skončily jen v EU a několika dalších státech. Jinde zůstaly ceny vysoké, stejně jako při volání z tuzemska na zahraniční čísla.

Bez roamingových balíčků se nedoplatíte

Operátorům tak kvůli roamingovým příplatkům můžete zaplatit třeba pětkrát až desetkrát tolik, než kolik vás účty za telefon stojí v tuzemsku nebo v rámci EU. V zemích, jako jsou Egypt, Turecko, Černá Hora, Izrael, USA či Kanada, do nichž Češi cestují častěji, jsou ceny roamingu od tuzemských operátorů nižší než ve zbytku světa.  

Ceny odchozích hovorů

Cena v Evropě (mimo EU) a vybraných státech světa* Cena ve zbytku světa
T-Mobile 35 Kč/min 69 Kč/min
O2 42,35 Kč/min** 66,55 Kč/min
Vodafone 30,52 Kč/min 61,01 Kč/min
* Nabídka platí pro evropské země, kde není účinná unijní regulace roamingu, a dále pro státy jako jsou USA, Kanada, Egypt, Izrael nebo Čína.

Ceny datového roamingu

Cena v Evropě (mimo EU) a vybraných státech světa* Cena ve zbytku světa
T-Mobile 75 Kč za 1 MB 360 Kč za 1 MB
O2 240 Kč za 1 MB 300 Kč za 1 MB
Vodafone 7,7 Kč za 1 MB 302,5 Kč za 1 MB
* Nabídka platí pro evropské země, kde není účinná unijní regulace roamingu, a dále pro státy, jako jsou USA, Kanada, Egypt, Izrael nebo Čína.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy