Na co si dát pozor při roamingu? Ne všude je zdarma, účet může rychle vyskočit o tisíce korun

Jan Úšela Jan Úšela
15. 6. 2018 6:19
Roamingové příplatky skončily jen v EU a několika dalších státech. Jinde zůstaly ceny vysoké, stejně jako při volání z tuzemska na zahraniční čísla.

Sledování i kratších internetových videí vás tak může vyjít na stovky až tisíce korun. O2 a T-Mobile proto uvádějí, že svým zákazníkům po překročení hranic EU mobilní data preventivně vypínají, aby pak kvůli své nepozornosti nemuseli platit horentní sumy. Vodafone po utracení 200 korun za roaming posílá klientům SMS upozornění.

I přes taková opatření se ale vyplatí místo běžného roamingu raději využívat speciální datové balíčky určené ke spotřebě v zahraničí.

Vybrané balíčky datového roamingu

Objem balíčku Cena balíčku na den Cena za 1 MB
T-Mobile 30 MB 240 nebo 725 Kč * 8 nebo 24 Kč *
O2 150 MB 599 Kč ** 3,9 Kč
Vodafone 100 MB*** 199 Kč 1,9 Kč

* Nižší sazba platí pro Evropu (mimo EU). Vyšší pro zbytek světa.

** Balíček platí 30 dnů nebo do vyčerpání datového přídělu.

*** Data se čerpávají z domácího tarifu. Při navýšení o dalších 100 MB se platí 149 korun.

Operátor O2 nedávno rozšířil působnost svého roamingového balíčku Top Svět na celkem 80 zemí světa.

T-Mobile on-line deníku Aktuálně.cz potvrdil, že se od 18. června chystá přijít s novými nabídkami roamingových služeb.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 5 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy