Řecká firma působí v Česku bez povolení, upozorňuje ČNB

Tereza Holanová Tereza Holanová
28. 2. 2012 11:22
Společnost ZuluTrade podle ČNB nemá k obchodování na finančním trhu oprávnění
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká národní banka (ČNB) upozorňuje na aktivity řecké skupiny ZuluTrade. Ta nabízí obchodování na mezinárodním devizovém trhu Forex, ačkoliv k tomu aktuálně zatím nezískala povolení.

"V současné době nemá žádné oprávnění k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice," upřesňuje ČNB.

ZuluTrade, která podle informací na svých stránkách existuje od roku 2006, navíc ani není ze strany ČNB dohlížena.

Seznam institucí, které mohou v Česku zajišťovat finanční služby, lze najít na webu ČNB.

Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters
Čtěte také:
Jdeme do penzijní reformy, potvrdily všechny fondy
Máte iPhone? Ověřte si, jestli nemáte falešné peníze
Hladový začátek roku. Češi si přestali půjčovat peníze

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy