reklama
 
 

Pozor na investice po telefonu, varuje ČNB

26. 9. 2012 11:30
V Česku opět aktivně působí investiční společnosti bez licence

Praha - V Česku v posledních dnech opět aktivně působí investiční společnosti, které nejsou prověřené regulátorem a nemají tudíž oprávnění pro působení na zdejším trhu.

Česká národní banka varuje před společností Paramount Financial Group se sídlem v Rakousku, která telefonicky v anglickém jazyce oslovuje potenciální investory s nabídkou investičních služeb.

Před touto společností v únoru letošního roku varoval také norský dohledový orgán nad finančním trhem. Ten Norům doporučoval se společností neinvestovat, protože nezískala ani tamní licenci a její služby tudíž nejsou prověřeny.

ZoomPartners nesouhlasí

Zhruba před týdnem pak Česká národní banka upozornila ještě na společnost ZoomPartners Ltd., která má sídlo na Kypru.

Ta zase prostřednictvím webu zoomtrader.com oslovuje v českém jazyce potenciální investory s nabídkou obchodní platformy ZoomTrader a nabízí možnost obchodovat s akciemi, měnovými páry a indexy.

"Tvrzení České národní banky je zcela zavádějící. Systém ZoomTrader, který společnost ZoomPartners provozuje, funguje na revolučním systému binárních opcí. Při něm k reálnému nákupu akcií, měnových párů ani indexů nedochází," uvedl v reakci mluvčí společnosti Ondřej Petrák.

Zpráva ČNB je podle Petráka prvním případem, kdy se národní banka státu, v němž je systém binárních opcí dostupný, staví proti společnosti ZoomPartners. "Česká národní banka nás navíc předem vůbec nekontaktovala. Věříme proto, že se nyní jedná o nedorozumění, které s ní v příštích dnech vyjasníme," dodal Petrák.

Jak na tyto výhrady reaguje Česká národní banka? "Upozornění na aktivity společnosti Zoompartners Ltd. vydané 18. září zůstává v platnosti. Reakci společnosti Zoompartners Ltd. jsme neobdrželi a proto se k ní nemůžeme vyjádřit," říká Tomáš Zimmermann z odboru komunikace ČNB.

autoři: ČTK, Jiří Hovorka | 26. 9. 2012 11:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama