Nejhorší směnárny v Česku? Známe nejvyšší pokuty od ČNB, projděte si výsledky kontrol

Jiří Hovorka Petr Kučera Jiří Hovorka, Petr Kučera
Aktualizováno 1. 2. 2017 9:12
Šest set tisíc korun. Taková je největší pokuta, kterou Česká národní banka loni uložila směnárně. Jde o jeden z pražských podniků, jejichž nekalé praktiky nedávno připomněl online deník Aktuálně.cz ve fotoreportáži z centra Prahy. Další směnárny, které matou zahraniční turisty třeba dvojitými kurzovními lístky, ale v přehledu nejvyšších pokut nenajdete. Projděte si, které směnárny a za co centrální banka trestá. (Klikněte na úvodní fotku.)
Foto: Jakub Plíhal

Úvodem

Některé směnárny v centru Prahy jsou pastí na turisty, ukázala fotoreportáž online deníku Aktuálně.cz. Stačí se projít mezi Václavským a Staroměstským náměstím, detailněji nahlédnout na kurzovní lístky a je jasné, že tu nejde o férové obchody. Podobné triky se dějí i v těsné blízkosti sídla České národní banky (na fotce), která na směnárenský trh dohlíží.

Proč to směnárnám pořád stále prochází? Třeba i proto, že jen tři z celkem 44 pokut, které ČNB loni směnárnám pravomocně uložila, se týkaly dvojích kurzovních lístků – přitom právě to je častý způsob, jak směnárny v centru Prahy matou klienty. Naše fotoreportáž přitom jasně ukazuje, že dvojí kurzy nejsou ani ojedinělé, ani obtížně odhalitelné.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Jaderný provoz v íránském Natanzu se stal cílem teroristického útoku, prohlásil v televizi šéf íránského jaderného programu

Zdroj: ČTK
Další zprávy