Foto: Past na turisty v Praze? Vyzkoušeli jsme restaurace, které dostaly nejvyšší pokutu

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Restaurace Kamenný stůl na pražském Staroměstském náměstí dostala loni pokutu 80 tisíc korun od České obchodní inspekce, zejména kvůli chybějící informaci o ceně několika desítek jídel či nápojů. Stejnou částku 80 tisíc korun musela zaplatit i po kontrole v roce 2013.
Jedna z recenzí na serveru TripAdvisor. "Naprosto strašné, nejhorší jídlo v Praze. Mastné jídlo. Špatné, špatné, špatné. Nejezte tu. Objednal jsem si kachnu a byla hrozná."
Kontrole ČOI, vydávající se za anglicky mluvící turisty, se nelíbila hlavně automatická přirážku 10 procent k ceně. Pokud už si restaurace účtuje poplatek za samotný servis, má být určena jeho konečná částka v korunách a zákazník o něm musí předem vědět.
Při naší návštěvě v minulém týdnu jsme se už s automatickými 10 procenty nesetkali. Ceny ovšem nejsou právě lidové. Tři deci mléka za 75 korun - jídelní lístek samozřejmě nezapomene upozornit, že spropitné není v ceně. Porce pěti bramboráčků se zelím stála 175 korun.
Foto: Aktuálně.cz
Ondřej Neufus Ondřej Neufus, Klára Čeperová
6. 3. 2018 6:27
Jedno z nejrušnějších míst Prahy, jedna z nejlepších lokalit, ale přesto prázdný podnik. V restauraci Kamenný stůl jsme byli sami. A nemohlo za to ani mrazivé počasí.
 

Právě se děje

Další zprávy