Dopravu zdarma letos nabídne více e-shopů než loni, hromadná akce začne ve středu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
16. 11. 2015 10:35
Čtvrtý ročník Dne dopravy zdarma začne ve středu 18. listopadu v poledne. Letos se zapojí 1500 internetových obchodů, tedy zhruba o 250 více než loni. Nabídka se vztahuje na zboží v hodnotě alespoň 300 korun. Největší e-shop Alza.cz opět přichystal vlastní akci.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Zhruba 1500 internetových obchodů se zapojí do letošního Dne dopravy zdarma. Čtvrtý ročník této akce začne ve středu 18. listopadu v poledne a potrvá 24 hodin, tedy do čtvrtečního poledne.

Bezplatné doručení se týká jen zboží v hodnotě alespoň 300 korun. Předchozího ročníku se zúčastnilo téměř 1250 e-shopů. Akci pořádá srovnávač cen Heureka.cz.

Do Dne dopravy zdarma se zapojí například Mall.cz, Kasa.cz, Mironet.cz, T.S. Bohemia, LevneElektro.cz, OnlineShop.cz nebo Euronics. Vlastní nabídku pak tradičně chystá Alza.cz - začne už o půlnoci z pondělí na úterý a potrvá tři dny, tedy do půlnoci ze čtvrtka na pátek.

Během loňské akce stoupl počet objednávek u zapojených e-shopů o 384 procent oproti předchozímu běžnému týdnu. Růst tržeb byl méně výrazný, protože průměrná hodnota nákupu klesla. "Na základě zkušeností z minulých ročníků očekáváme růst obratu až o 30 procent," říká například Andrea Čižmářová z e-shopu Kasa.cz.

Podle studie e-commerce, kterou zpracovávala Asociace pro elektronickou komerci, hraje právě doprava zdarma zásadní roli pro více než polovinu (53 procent) zákazníků.

Úplný seznam obchodů, které se do akce letos zapojí, je na adrese Dendopravyzdarma.cz. Partnerem akce je i letos doručovací společnost DPD. Inspirací je Freeshippingday.com, který vznikl ve Spojených státech.

-------------------------------

Online porovnávač: Vyberte si nejvýhodnější kreditní kartu

 

Právě se děje

Další zprávy