Známe Sexistické prasátečko. Anticenu letos získala reklama na erotický klub

Známe Sexistické prasátečko. Anticenu letos získala reklama na erotický klub
Reklama erotického klubu Cabaret Darling posbírala 268 hlasů. "Reklama je perverzní. Porušuje princip slušnosti až v takové míře, že je to neobvyklé," říká porotce anticeny a profesor reklamní etiky na Slovensku Pavel Horňák. Za rozmazáním se v originále skrývá detail ženských genitálií.
Videoklip Vlk z VUT získal od veřejnosti 182 hlasů. I odborná porota ho dosadila na druhé místo. "Krásně natočený klip, který popírá všechny hodnoty, na kterých by univerzita měla stát. Absolvent má všechny předpoklady stát se pánem tvorstva, bezohlednost a dravost jsou prezentovány jako hlavní cíle vzdělávání," říká k reklamě jedna z porotkyň Lucie Jarkovská, která působí na Katedře sociologie Masarykovy univerzity.
U odborné poroty se s Vlkem z VUT dělí o druhé místo reklama místního sdružení ODS Praha 8, která jejím prostřednictvím lidem říkala, že "Jsou sexy!". "S nominovanými se snažíme více komunikovat. Ozvali se nám dokonce z tiskové kanceláře ODS s tím, že tato reklama není jejich oficiální a distancují se od ní. To oceňujeme," říká jedna z pořadatelek soutěže Petra Havlíková z organizace Nesehnutí. Obrázek byl v soutěži ovšem ponechán, protože se objevil na Facebooku ODS Prahy 8 v pozitivním kontextu a u politických stran je Sexistické prasátečko obzvlášť přísné, dodala Havliková.
Na třetím místě podle poroty skončila reklama na koupelny Sapho.
Foto: prasatecko.cz
Ekonomika Ekonomika
6. 11. 2015 14:53
Absolutním vítězem 7. ročníku anticeny Sexistické prasátečko, kterou pravidelně pořádá hnutí Nesehnutí, se stala reklama pražského erotického klubu Cabaret Darling, na níž jsou vyobrazeny odhalené ženské genitálie umístěné v pánských pisoárech. Z celkem 96 nominovaných ji na první místo vybrala veřejnost i odborná porota. Druhou příčku obsadila reklama Vysokého učení technického v Brně, třetí skončila pražská ODS. Prohlédněte si letošní vítěze spolu s výběrem dalších reklam, které se o anticenu letos utkaly.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy