Stravenkovou kartu začíná přijímat první velký obchodní řetězec

Petr Kučera Petr Kučera
16. 11. 2015 8:00
Elektronické stravenky v Česku se rozšiřují, nově je začnou přijímat také řetězec supermarketů Albert nebo McDonald´s. Společnost Edenred představila Ticket Restaurant Card letos na jaře. Novinka funguje jako bezkontaktní předplacená karta. Největší konkurenti podobný produkt chystají.
Elektronická stravenky Ticket Restaurant společnosti Edenred
Elektronická stravenky Ticket Restaurant společnosti Edenred | Foto: Edenred

Praha – Elektronické stravenky nazvané Ticket Restaurant Card začíná přijímat první velký obchodní řetězec. Od začátku listopadu jde o většinu supermarketů Albert v Brně, do konce měsíce se novinka rozšíří na všechny supermarkety tohoto řetězce v celé republice a samoobslužné restaurace v jeho hypermarketech. Právě Albert patří mezi řetězci k výjimkám, v němž lze za potraviny platit i klasickými stravenkami.

Společnost Edenred představila tuto novinku letos na jaře v Brně. Do praxe ji uvedla jako první z velkých hráčů na trhu, spolupracuje přitom se společností MasterCard. Z moravské metropole se služba postupně rozšiřuje i do dalších regionů. Nyní lze touto kartou platit ve třech tisícovkách restaurací a dalších provozoven včetně sítí KFC, Starbucks Coffee, Burger King, Costa Coffee, Mr. Baker nebo Paul, do konce roku také ve všech pobočkách McDonald´s.

Novinka funguje jako bezkontaktní předplacená karta, na niž zaměstnavatel každý měsíc posílá částku, kterou až dosud přispíval na papírové stravenky. Stav peněz na kartě si může zaměstnanec zjistit na internetovém účtu nebo prostřednictvím SMS. Při platbě do 500 korun není třeba zadávat PIN kód. Bezpečností opatření karty jsou stejná jako u jiných předplacených karet. Výhodou je, že není nutné řešit přesnou hodnotu nákupu, tedy problém nevracení peněz za papírové stravenky.

Podle zástupců Edenred je elektronická stravenka výhodná po všechny strany. Pro zaměstnavatele znamená především úsporu času oproti rozdělování papírových stravenek. Restauracím ubude administrativy při vracení stravenek, navíc peníze dostanou na účet dřív než v případě papírových kuponů. Uživatelům slibuje firma větší pohodlí i bezpečí – kartu je totiž krom běžného zabezpečení možné i zablokovat.

Konkurenční společnost Sodexo nyní v pilotním provozu testuje elektronické stravenky Gastro Pass Card, oficiálně představit je chce v lednu příštího roku. Jako první spustila e-stravenky na začátku loňského roku společnost Benefit Management, která má ale na trhu jen malý podíl. Od poloviny listopadu lze jimi platit i v řetězci Tesco. Zavést je plánuje také společnost UP vydávající stravenky Chéque Déjeuner.

 

Právě se děje

Další zprávy