Banka si otypovala klienty. Hospodaříte s penězi jako tenista, jogín nebo plavkyně?

kah kah
22. 7. 2019 11:22
Přístup Čechů k penězům zjišťovala ve svém nedávném průzkumu banka Sberbank. Klienty bank si poté zařadila do pěti skupin v duchu sportovní terminologie. Zjistěte, jaký sportovec ve finančních otázkách jste.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Banka Sberbank se v průzkumu Češi a finance respondentů dotazovala jak spoří, investují, zda si vedou přehled o svých financích, jaký mají vztah k půjčkám a finančním institucím.

  • Klienty banka poté rozdělila na běžce, tenisty, motorkáře, jogíny a plavkyně. 

"Pozitivní je, že dvě nejpočetnější skupiny, tenisté a běžci, tvoří lidé, kteří přistupují k penězům poměrně zodpovědně a efektivně. Dokážou své úspory dlouhodobě zhodnocovat. Do těchto typů lze přitom v průběhu života dospět," popisuje Radka Černá, tisková mluvčí Sberbank.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy