Exekutor dělá jen to, co nařídí soud, říká šéf komory

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 10. 2012 14:00
Poslanci zpřísnili pravidla pro exekuce. Nejen na novinky jste se ptali Jiřího Proška
Jiří Prošek
Jiří Prošek | Foto: Exekutorská komora

Online rozhovor - Prezident Václav Klaus před několika dny podepsal novelu občanského soudního řádu a exekučního řadu. Ta od roku 2013 přináší řadu novinek ohledně vymáhání dluhů.

Exekutoři například budou muset spojovat více exekucí proti stejnému dlužníkovi do jedné, čímž by lidé měli ušetřit na poplatcích. Novinkou je také povinná předžalobní upomínka, pokud pak chce věřitel u soudu přiznat případné náhrady nákladů na právní zastoupení (zde najdete podrobný přehled hlavních změn).

Co schváleným novinkám říkají sami exekutoři? Jaké problémy v praxi nejčastěji řeší? Kde jim veřejné mínění nejvíce křivdí? Na tyto i další otázky odpovídal v online rozhovoru prezident Exekutorské komory Jiří Prošek.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy