Do mBank brzy vložíte i hotovost. Konkurenci chce dohnat desítkami vkladomatů

Olga Skalková Olga Skalková
4. 1. 2017 19:35
Vybudování sítě vkladomatů, jejichž prostřednictvím se dá vkládat hotovost na účet, je jednou z hlavních letošních priorit mBank. V průběhu dvou let má vzniknou síť až 70 automatů. Banka letos chystá také účty v cizích měnách nebo nové mobilní bankovnictví.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Internetová mBank zavede v Česku hotovostní vklady. Banka, která na český trh vstoupila v roce 2007, zatím takovou možnost klientům neposkytovala. Vybudování sítě vkladomatů – bankomatů, jejichž prostřednictvím se dá vkládat hotovost na účet – je jednou z hlavních letošních priorit mBank.

"První vkladomat pro uzavřené testování se fyzicky objeví na konci ledna. Pilotní provoz pro klienty plánujeme spustit v průběhu prvního čtvrtletí. Pro začátek jich plánujeme více než deset a na konci roku by jich měly být v provozu přibližně dvě desítky. V průběhu dvou let by mohla vzniknou síť až 70 těchto vkladomatů," říká mluvčí mBank Pavel Vlček.

Vkladomaty budou umístěny na vybraných obchodních místech mBank a v síti OK Pointů – nově budované franšízové sítě ve spolupráci se společností Broker Consulting. Jestli banka za službu bude vybírat nějaké poplatky, zatím nesdělila. V dalších bankách, které vkladomaty nabízejí, jsou ale vklady přes ně na vlastní účet zdarma.

Budováním sítě vkladomatů se mBank snaží dohnat většinu konkurentů, kteří hotovostní služby mají v nabídce. Ty už jsou také součástí její sítě v Polsku. I čeští klienti v průzkumech dávali najevo, že jim tato možnost chybí.

Obliba vkladomatů mezi Čechy roste, a to i mezi klienty velkých bank, které hotovostní služby běžně umožňují na pokladnách svých kamenných poboček. Nejvíce vkladomatů, kolem 200, má Komerční banka, ČSOB jich vlastní bezmála 160. Česká spořitelna a UniCredit jich nabízí zhruba 140.

Kromě nich má vkladomaty i Moneta, Raiffeisenbank a také Sberbank. Z takzvaných nových bank, které vznikly v posledních šesti letech, jako jsou třeba Fio, Zuno nebo Equa, je zatím nabízí pouze Air Bank.

Budování vkladomatové sítě není jedinou novinkou, kterou mBank letos odpovídá na požadavky z klientských průzkumů. "Více než polovina dotázaných totiž uvedla, že by uvítala nabídku účtů v cizích měnách. Aktuálně počítáme se spuštěním eurových a dolarových účtů zhruba v polovině letošního roku," říká Vlček.

Právě o účty v těchto měnách mají klienti mBank největší zájem. "Rádi by platili kartou v cizí měně jak v kamenných obchodech, tak i v e-shopech. Účty chtějí využívat k posílání peněz na jiný účet v cizí měně a také při výběru z bankomatu v cizí měně, "tvrdí Vlček.

Na letošek také mBank počítá s inovací svého mobilního bankovnictví. Aktuální verze funguje dva roky a připravovaná inovace má umožnit rychlejší provedení operací. "Nejpoužívanější služby klient tak provede během 30 až 60 sekund od vyndání telefonu z kapsy," tvrdí Vlček. mBank tím podle něj reaguje na nárůst zájmu klientů o tuto službu. "Z roku na rok se podíl přístupů k účtu přes mobil a tablet zvýšil z jedné čtvrtiny na jednu třetinu. Počítáme, že během dvou let bude na svůj účet chodit polovina klientů přes mobil,"vysvětluje Vlček.

Budování vkladomatové sítě a vylepšení mobilní aplikace jsou jedněmi z hlavních způsobů, kterými chce mBank letos podpořit svůj růst v Česku. V posledních dvou letech banka rychleji nabírá nové klienty. Koncem třetího čtvrtletí 2016 jich měla 617 tisíc. Co do počtu klientů je tak šestou největší tuzemskou bankou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

před 1 hodinou

Proces o vydání Assange do USA přerušen, pokračovat bude v květnu

Po čtyřech dnech líčení dnes soud v Londýně přerušil ostře sledovaný proces kolem žádosti Spojených států o vydání zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Znovu se bude záležitostí zabývat od 18. května, informovala agentura AFP. Právníci se přou například o to, zda by Assangeova extradice porušovala příslušnou britsko-americkou dohodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy