Air Bank výrazně rozšíří síť vlastních bankomatů, láká na novinky

Olga Skalková Ekonomika Olga Skalková, Ekonomika
23. 5. 2016 11:05
Do dvou let chce Air Bank provozovat stovky bankomatů, nově mimo vlastní pobočky. Vychází vstříc lidem a současně reaguje na hrozbu, že velké banky zdraží výběry pro klienty konkurence.
Air Bank jako první přišla s možností zvolit si konkrétní hodnotu bankovek.
Air Bank jako první přišla s možností zvolit si konkrétní hodnotu bankovek. | Foto: Air Bank

Praha – Nízkonákladová Air Bank ze skupiny PPF výrazně rozšíří počet vlastních bankomatů. Dosud jich má – hlavně uvnitř svých poboček – kolem osmdesáti, nyní je klientům nabídne i na jiných místech.

"Už letos postavíme desítky nových bankomatů. Cílem je během jednoho dvou let vytvořit opravdu viditelnou síť. Půjde řádově o nízké stovky nových přístrojů," řekl Hospodářským novinám Michal Strcula, generální ředitel Air Bank, která má přes 450 tisíc klientů.

Nové bankomaty podle něj vzniknou tam, kde se klienti nejčastěji pohybují. První tři nové bankomaty už stojí v pražských obchodních centrech a v Brně. Air Bank chce nadále nabízet služby, které konkurence nemá. Jako první kdysi přišla s možností zvolit si konkrétní hodnotu bankovek, nyní spouští bezkontaktní výběry. „Ostatní banky se novinkám v bankomatech tolik nevěnují," tvrdí Strcula.

Na rozšíření sítě tlačili klienti. Ti sice mají výběry z vlastních bankomatů zdarma, výhodně mohou vybírat také u terminálů Sazky, jinde si ale musí připlatit (pokud si nehradí měsíční paušál). Air Bank chce také předejít riziku, že velké banky zdraží výběry pro klienty konkurence. To hrozí od loňska, kdy banky musely kvůli unijní regulaci snížit poplatky vybírané od obchodníků za platby kartou, výpadek příjmů si tak zkouší kompenzovat jinde.

Jaké produktové novinky chystá Air Bank? Čtěte více na webu Hospodářských novin.

 

Právě se děje

Další zprávy