Ženy provolají o třetinu delší čas než muži, tvrdí operátor

ČTK ČTK
14. 6. 2015 13:37
Podle statistik telefonního operátora O2 stráví ženy telefonováním každý měsíc v průměru přibližně pět hodin, posílají také více SMS než muži.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Ženy v Česku provolají o třetinu více času než muži. Ti se tak se svými 201 provolanými minutami měsíčně řadí mezi tu méně hovornou část populace. I v posílání SMS hrají prim ženy, měsíčně jich pošlou 98, zatímco muži napíšou v průměru 76 zpráv. Vyplývá to ze statistik mobilního operátora O2.

Naopak z ciziny muži telefonují výrazně častěji než ženy. Během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40. Muži předčí ženy i v počtu komunikačních partnerů. Mají jich průměrně 15, což je o jednoho více než u žen.

Pokud jde o využívání internetu a stahování dat, v těchto oblastech rovněž muži porážejí ženy. O2 uvádí, že pro 71 procent mladých lidí do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Smartphone vlastní 75 procent mladé populace.

V datování vedou mladí muži - v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky.

Muži potřebují o polovinu více dat

Průměrný objem přenesených dat podle operátora s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

Obě pohlaví využívají vesměs stejné telefony, rozdíl je pouze v pořadí. Ženy jednoznačně preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Tyto telefony ale nepodporují nejrychlejší mobilní internet LTE.

Z mobilů, které podporují LTE, to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, kterému šlape na paty Apple iPhone 5S. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy