Podruhé už kontrola nepřijde? Restaurace, které ignorovaly EET, kašlou na účtenky dál

ČTK ČTK
29. 8. 2018 16:24
Pracovníci finanční správy zkontrolovali provozovny, kde došlo k porušení zákona o EET. Podnikům, které opět podváděly, hrozí až půlmilionová pokuta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: RychláPokladna.cz - One Pub

Praha - Téměř třetina obchodů a restaurací v Praze, jež dříve porušily předpisy o elektronické evidenci tržeb (EET), chybovala opět. Vyplývá to z kontroly Finanční správy, jejíž výsledky ve středu oznámila Radka Musilová z pražského finančního úřadu. Chybujícím podnikům hrozí až půlmilionová pokuta.

Pracovníci Finanční správy zkontrolovali stravovací a maloobchodní provozovny, které byly v minulosti pravomocně potrestány za porušení zákona o evidenci tržeb. V nich pak provedli 95 kontrolních nákupů. "Téměř ve třetině případů opětovně došlo k porušení zákona o EET a provozovatel neodeslal data o nákupu do systému evidence tržeb," sdělila Musilová.

Již jednou pokutovaní provozovatelé podniků se podle ní spoléhají na štěstí. "Akce ukázala, že potrestaní provozovatelé v mnoha případech naivně sází na to, že u nich znovu kontrola evidence tržeb již neproběhne," uvedla.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Erupce novozélandské sopky má již 16 obětí, záchranáři stále pátrají po dvou lidech

V nemocnici australského Sydney v sobotu zemřel muž zraněný při nedávné erupci sopky na novozélandském ostrově White Island, oznámil list The New Zealand Herald. Ve dvou nemocnicích v Sydney leží podle deníku osm zraněných, z nichž pět je v kritickém stavu. Lékaři se tak obávají, že počet obětí se může v příštích dnech dál zvýšit.

Policejní potápěči také znovu začali prohledávat vody blízko ostrova ve snaze najít těla dvou zbývajících obětí výbuchu. Na ostrov White Island byly vrtulníkem dopraveny dva potápěčské týmy, které se pokoušejí nalézt těla dvou dosud pohřešovaných obětí. Jejich pátrání zatím výsledek nepřineslo.

Dvě hledané oběti by měli být Novozélanďané, průvodce a kapitán lodi, která vozila turisty na ostrov, napsala agentura AP. V době pondělní erupce bylo na ostrově asi 47 turistů z Austrálie, USA, Německa, Číny, Velké Británie a Malajsie.

Další zprávy