Samsung v lednu změní tvář. Chce se podobat Applu

tl
12. 11. 2012 11:00
Na veletrhu CES 2013 představí Samsung své nové logo a reklamní kampaň
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung
Dělníci připravují na veletrhu CES 2012 stánek firmy Samsung | Foto: Reuters

Samsung sice momentálně patří mezi nejúspěšnější výrobce technologií na světě, přesto mají jeho šéfové pocit, že je stále co vylepšovat. Změnou ale tentokrát neprojdou ani smartphony nebo televize, ale celý marketing.

Během lednového veletrhu CES 2013 by nám měl Samsung představit své nové logo, které nahradí klasický bílý nápis „Samsung" v modrém oválném poli. Proměna by ale rozhodně neměla končit u loga. Firma tak chystá i nové reklamy, ve kterých tentokrát nechce ani tolik prezentovat své produkty, jako se spíše zaměřit na životní styl svých zákazníků a více se jim tak přiblížit.

Je to rozumný krok?

Podle všeho se Samsung takto chce odpoutat od své jihokorejské tradice a více se otevřít světu. Nová prezentace úspěšné firmy by měla být více světová a podobat se například marketingové kampani Applu.

O celou proměnu Samsungu se postará reklamní poradce Scott Bedbury, který dříve stál například za kompletním marketingem výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike, což znamená, že by Samsung měl být v dobrých rukou.

Vzhledem k tomu, že Samsung poslední měsíce zažívá své nejlepší období, se ale nabízí otázka, zda je kompletní změna moudrým krokem. Jihokorejští manažeři ale nejspíše vědí, co dělají.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy