Google dohnal Apple. Nabízí přes 700 tisíc aplikací

tl
6. 11. 2012 18:51
Apple i Google nabízejí stejný počet aplikací. Microsoft se musí ještě snažit.
Internetový obchod s aplikacemi, filmy, hudbou a knihami od Googlu.
Internetový obchod s aplikacemi, filmy, hudbou a knihami od Googlu. | Foto: Aktuálně.cz

Google před několika dny oficiálně oznámil, že jeho obchod Google Play v současnosti nabízí více než 700 tisíc aplikací a her. To znamená, že se Googlu podařilo v počtu aplikací dohnat konkurenční Apple, který svých 700 tisíc oznámil o týden dříve na tiskové konferenci, kde mimo jiné představil svůj nový iPad mini.

Počet nových aplikací a vývojářů, kteří je tvoří, je pro úspěch mobilních platforem Android a iOS klíčový. Apple v tomto ohledu dlouho vedl, v poslední době se ho ale Androidu podařilo rychle dotáhnout. Je ale nutné podotknout, že nezanedbatelná část aplikací pro Android postrádá kvalitu, což je způsobeno tím, že Android je open-sourcovým systémem a aplikace do Google Play tak může vkládat bez kontroly v podstatě každý.

Naproti tomu aplikace pro iPhony i iPady před vložením do App Storu musí být přísněji schvalovány.

Windows Phone je zatím stále pozadu 

Zatímco Apple ani Google si s počtem aplikací pro jejich systémy už nemusejí příliš lámat hlavu, pro Microsoft bude vytváření aplikací pro Windows Phone 8 v následujících měsících jednou z hlavních priorit.

Při předvedení nejnovějšího nejnovější verze svého mobilního systému se Microsoft sice pochlubil, že pro něj existuje už 120 tisíc aplikací, pokud si ale přeje, aby Windows Phone byl řádným konkurentem Androidu a iOS, bude muset ještě pár dalších her a aplikací přidat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy