Nike prodala Umbro, bude z něj ikonická značka

ČTK ČTK
25. 10. 2012 10:45
Skupina Iconix Brand Group za původem anglickou značku zaplatí 4,3 miliardy korun
Foto: Umbro.cz

Beaverton (Oregon) - Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike Inc. prodal svou značku Umbro skupině Iconix Brand Group za 225 milionů dolarů (asi 4,3 miliardy korun). Transakce by měla být dokončena do konce letošního roku.

"Je těžké se zbavovat jakéhokoli podniku, ovšem nám tato transakce umožní zaměřit se na využití našich největších příležitostí k dalšímu růstu," uvedl prezident a generální ředitel společnosti Nike Mark Parker.

Podle ředitele Iconix Brand Group Neila Colea je Umbro fotbalovou značkou s globální základnou věrných zákazníků.

"Umbro je zajímavou akvizicí díky více než 30 licencím ve více než 100 zemích světa a také díky věrným zákazníkům," poznamenal Cole. „Těšíme se, až ji zařadíme do portfolia našich ikonických značek," dodal.

Skupina Iconix licencuje a prodává pestré portfolio spotřebních značek, například Candie's, Bongo, Badgley Mischka, Joe Boxer, Mossimo, Rocawear, Cannon či Waverly.

Firma Umbro byla založena v britském Manchesteru v roce 1924 a byla jednou z prvních firem zaměřených na výrobu fotbalové výstroje. Ve výrobě oblečení a obuvi pro fotbal pokračuje i dnes a obléká mnoho fotbalových týmů z Evropy a Severní a Latinské Ameriky. Nike koupila Umbro v roce 2008 za 582 milionů USD.

Nike se v současné době hodlá zaměřit na svoji hlavní značku Nike, která má největší podíl na tržbách, a značky Jordan, Converse a Hurley. Jejich produkty považuje za přirozený doplněk hlavní značky, oznámila firma již letos v květnu. V plánu má prodat také značku Cole Haan.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy