Microsoft poprvé po čtvrt století změnil své logo

ČTK ČTK
23. 8. 2012 19:26
Softwarový gigant chce sjednotit svůj vizuální styl
Foto: Microsoft

Seattle - Softwarová společnost Microsoft poprvé po čtvrt století představila nové firemní logo.

Dominantní světový výrobce počítačových operačních systémů tím chce sjednotit svůj vizuální design před uvedením série nových produktů v čele s novým operačním systémem Windows 8.

Nové logo využívá nadále čtyři barevné čtverce, které vyjadřují různorodost firemních produktů. Název firmy je ale vyveden šedou barvou místo černé a dosavadní kurzívu nahradil vzpřímený typ písma Segoe. Ten firma používá u svých produktů a v komunikaci se zákazníky.

"Je to 25 let od doby, kdy jsme změnili logo Microsoftu, a právě nyní je na to ta pravá chvíle," uvedl na oficiálním blogu Microsoftu šéf značkové strategie firmy Jeff Hansen.

Firma vedle Wíndows 8 uvádí na podzim na trh nový kancelářský balík Office, nový systém pro mobilní telefony Windows Phone 8 i novou verzi systému pro herní konzolu Xbox.

"Vlna novinek nejenom změní podobu našich nejpopulárnějších produktů, ale je pro Microsoft o reprezentací nové éry, a naše logo by se mělo přeměnit tak, aby vizuálně zdůraznilo nový začátek," uvedl Hansen.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy