reklama
 
 

Biografie Steva Jobse je bestseller

18. 12. 2011
Foto: Reuters
Amazon zveřejnil žebříček letošních bestsellerů. Vévodí mu životopis Steva Jobse
Hlavní zprávy

Když letos na podzim zemřel zakladatel společnosti Apple Steve Jobs, lidé kvůli jeho úmrtí truchlili. Na pulty knihkupectví a do digitálních obchodů s e-knihami pro čtečky se velmi brzy dostala životopisná kniha o Stevu Jobsovi. Sepsal ji autor mnoha biografií Walter Isaacson. Nejednalo se o publikaci sepsanou v rychlosti na zakázku, Jobs s autorem na přípravě knihy spolupracoval ještě za svého života. Jako důkaz o tom, kolik lidí zajímal a jak moc byl obdivován, je titul největšího bestselleru letošního roku.

Knize stačily dva měsíce

Prodejní portál Amazon zveřejnil letošní seznam nejprodávanějších knih a ta o Stevu Jobsovi mu dominuje. Zájem se dal čekat veliký, vždyť neméně velkým hitem se stal nejnovější model iPhone 4S, který byl uveřejněn v době tragické události. Ovšem Isaacsonova kniha hravě porazila tituly, které měly na sbírání čtenářů o dost víc času. Jobs se začal prodávat až v říjnu a i za tak krátkou dobu stihl ovládnout prodeje na Amazonu.

Vedou knihy podle skutečnosti

Přestože Amazon nezveřejňuje přesná čísla, odhalují knihy v Top 10 zajímavý trend. Začíná padat důležitost tištěného papíru, dva z bestsellerů se prodávaly výhradně přes Kindle Store. Knihy pro Kindle se tak rozrůstají, údajně na každých sto prodaných kusů knih připadá 105 digitálních e-knih. Na druhém místě se za Jobsem usídlila kniha Bossypants od Tiny Fey a na třetím je A Stolen Life od Jaycee Dugard. Ze známých jmen se do topky prodrala dvě fantasy díla - kniha George R. R. Martina s názvem A Dance with Dragons a závěrečný díl Odkazu dračích jezdců Christophera Paoliniho Inheritance.

autor: Adam Fiala

reklama
     
reklama
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

 
reklama