Biografie Steva Jobse je bestseller

Adam Fiala
18. 12. 2011 18:02
Amazon zveřejnil žebříček letošních bestsellerů. Vévodí mu životopis Steva Jobse
Foto: Reuters

Když letos na podzim zemřel zakladatel společnosti Apple Steve Jobs, lidé kvůli jeho úmrtí truchlili. Na pulty knihkupectví a do digitálních obchodů s e-knihami pro čtečky se velmi brzy dostala životopisná kniha o Stevu Jobsovi. Sepsal ji autor mnoha biografií Walter Isaacson. Nejednalo se o publikaci sepsanou v rychlosti na zakázku, Jobs s autorem na přípravě knihy spolupracoval ještě za svého života. Jako důkaz o tom, kolik lidí zajímal a jak moc byl obdivován, je titul největšího bestselleru letošního roku.

Knize stačily dva měsíce

Prodejní portál Amazon zveřejnil letošní seznam nejprodávanějších knih a ta o Stevu Jobsovi mu dominuje. Zájem se dal čekat veliký, vždyť neméně velkým hitem se stal nejnovější model iPhone 4S, který byl uveřejněn v době tragické události. Ovšem Isaacsonova kniha hravě porazila tituly, které měly na sbírání čtenářů o dost víc času. Jobs se začal prodávat až v říjnu a i za tak krátkou dobu stihl ovládnout prodeje na Amazonu.

Vedou knihy podle skutečnosti

Přestože Amazon nezveřejňuje přesná čísla, odhalují knihy v Top 10 zajímavý trend. Začíná padat důležitost tištěného papíru, dva z bestsellerů se prodávaly výhradně přes Kindle Store. Knihy pro Kindle se tak rozrůstají, údajně na každých sto prodaných kusů knih připadá 105 digitálních e-knih. Na druhém místě se za Jobsem usídlila kniha Bossypants od Tiny Fey a na třetím je A Stolen Life od Jaycee Dugard. Ze známých jmen se do topky prodrala dvě fantasy díla - kniha George R. R. Martina s názvem A Dance with Dragons a závěrečný díl Odkazu dračích jezdců Christophera Paoliniho Inheritance.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy