Zaklínač 2 se dočkal řady vylepšení. Zadarmo

Adam Fiala
12. 10. 2011 10:33
Majitelé počítačového hitu Zaklínač 2 se dočkali bezplatného updatu s množstvím novinek
Foto: http://www.comgad.cz

Už první díl počítačové hry Zaklínač znamenal velký hit a úspěch mezi recenzemi, v nichž autoři neváhali udělit vysoká hodnocení. Fantasy hra na motivy slavné knižní předlohy Andrzeje Sapkowského se dočkala v květnu letošního roku pokračování.

Výrobce CD Projekt Red v posledních dnech přišel s updatem, který obsahuje okolo čtyřiceti technických novinek, ale i nový herní obsah. Snaží se tak hlavně napravit nedostatky, které původní vydání hry zahrnovalo - od vadného inventáře, přes problémy s překladem z polštiny do angličtiny po několik problematických bodů nahrávání herního obsahu.

Důležitou informací pro všechny vlastníky hry je, že update byl 29. září uvolněn na internet k bezplatnému stažení.

Po stopách pachatele

Zaklínač 2 s podtitulem Vrahové králů zůstává v žánru RPG hry a odehrává se ve fantaskní verzi drsného středověku, což se neobejde bez spousty akce i erotiky.  Díky zázemí v knižní předloze se i hra dočkala kvalitního příběhového zázemí, které ukotvuje postavu Geralta a zvyšuje počet hodin, které při hraní uživatel stráví.

Na začátku druhého dílu se trochu překvapivě se zaklínačem setkáváme ve vězení, kde přemítá o vraždě krále Foltesta, a skrze jeho vzpomínky odhalujeme, co se stalo. Pravý vrah uprchl a Geralt se svými věrnými po něm začne pátrat, jen co se zbaví mříží své kobky.

Trénujte se svou postavou

Po spuštění verze 2.0 se hráči mohou mimo jiné těšit na nový level obtížnosti označený "Dark" (temný), který se stane zkouškou dovedností i těch hráčů, kteří hru prošli skrz na skrz. Kdo se bál úrovně "Insane" (šílený) kvůli nemožnosti ukládat pozice, Dark mu to vynahradí.

Nový mód Arena pak představuje příležitost, jak se svou postavou trénovat. Za oponenty se nabídne většina známých postav a potvor ze hry, takže si v arkádovém stylu vybrousíte techniky boje. Kdo s hrou teprve začne, nepohrdne novým, odděleným systémem úvodní mise seznamující s herními prvky a ovládáním.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy